Sparta se s Táborskem probudila až za stavu 0:2, gólově ji táhl osmnáctiletý dorostenec

První přípravné utkání roku 2018 sehrál aktuálně pátý celek HET ligy z letenské Generali arény na Strahově, kam přijelo druholigové Táborsko, které je po podzimu v tabulce Fotbalové národní ligy na jedenácté příčce.

Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka se ujali vedení již po dvou minutách hry, kdy po přihrávce Zbyňka Musiola rozvlnil síť za Davidem Bičíkem Leoš Vozihnoj.

Druhý šok pro favorita z hlavního města pak přišel těsně před půlhodinou hry a opět u toho byl Leoš Vozihnoj, k němuž se dostal míč po menším závaru ve sparťanském pokutovém území.

Na odpověď nejslavnější tuzemské fotbalové značky se však dlouho nečekalo. Ve 33. minutě snížil Tal Ben Chaim, jenž využil chytrého pasu za obranu a o dvě minuty později se zapsal do střelecké listiny také Lukáš Juliš, jemuž se podařilo trefit do šibence táborské svatyně.

Obrat byl dokonán těsně po změně stran, přesněji v 53. minutě. Centr Plavšiče byl gólmanem Tomou vyražen pouze před osmnáctiletého teenagera Václava Drchala, pro něhož už bylo skórování snadné.

Mladík, jenž na podzim v dorostenecké lize zaujal 22 góly v patnácti startech, se den před svým startem za áčko upsal Spartě do roku 2020 a to, že šlo o správný tah, ukázal i v 59. minutě, kdy znovu po Plavšičově vybídnutí vstřelil čtvrtou branku svého klubu. Čistého hattricku dosáhl v 64. minutě po samostatné akci, kdy v rychlosti obešel i brankáře.

Mezi 75. a 77. minutou začal řádit veterán David Lafata, který byl těsně před startem přípravy spojován s odchodem do Jablonce či Českých Budějovic. První trefu zaznamenal někdejší český reprezentant po dalším gólovém centru aktivního Plavšiče a o dvě minuty později si vše navlas stejně zopakoval. Více podstatného už se na "větrné hůrce" nepřihodilo a slavné "S" si tak zvedlo sebevědomí po konečném "hokejovém" výsledku 7:2.

Příprava:

AC Sparta Praha - FC Mas Táborsko 7:2 (2:2)
Branky: 33. Chaim, 35. Juliš, 53. a 59. a 64. Drchal, 75. a 77. Lafata – 2. Vozihnoj, 27. Vozihnoj. ŽK: Kulhánek.

AC Sparta Praha: 1. poločas: Bičík – Karavaev, Hovorka,Štětina, Vatajelu, Mavuba, M. Frýdek, Plavšić, Néstor, Ben Chaim, Juliš.

2. poločas: Vorel - Karavajev, Kaya, Costa, Čivič (52. Drchal) - Sáček, Kulhánek - Plavšič (80. Dao), Mustedanagič, Vatajelu - Lafata.

FC MAS Táborsko: Toma – Navrátil, Zavadil, Kučera, Prošek, Musiol, Jakubov (60. Vaněk), Vozihnoj, Mysliveček (38. Brejcha), Kopřiva, Mršič.