Dva hráče, kteří v roce 2017 ve svých ligách neprohráli, hledejte v Atlétiku a Manchesteru City

Třiadvacetiletý portugalský záložník Bernardo Silva dosáhl v roce 2017 na významný úspěch, protože v onom kalendářním období nepoznal ani jednou hořkost porážky.

Dva hráče, kteří v roce 2017 ve svých ligách neprohráli, hledejte v Atlétiku a Manchesteru City

Během jara v Monaku i na podzim v Manchesteru City vždy zakončil zápas bodovým ziskem. Jeho série trvá již od 18. prosince 2016 a zahrnuje celkem 38 ligových duelů za sebou, s tím, že v pětatřiceti z nich vyhrál a pouze třikrát remizoval.

Štísko, které si movití šejkové z Etihad Stadium pořídili z Ligue1 za 50 milionů eur, zasáhl na ostrovech do osmnácti utkání z celkových dvaceti. Pětkrát figuroval mezi jedenácti vyvolenými a třináctkrát šel do hry jakožto střídající žolík.

"Bernardo je opravdu skvělý hráč. Je pro mě vždy velmi těžké posadit ho jen na lavičku, ale máme tak nabitý kádr, že nemohou hrát všichni," vysvětlil španělský manažer Josep Guardiola, jenž mu dává stále více herního prostoru.

A co dojmy samotného fotbalisty s minulostí v Benfice Lisabon? "Potřeboval jsem čas si zvyknout na novou soutěž, ale když teď dostávám více času a prostoru, tak se snažím prokázat svou kvalitu. Věřím, že pomohu k tomu, abychom v naší vítězné sérii pokračovali co nejdéle," doplnil kolega Tourého, De Bruyneho, Kompanyho a spol.

Kromě něj v roce 2017 neprohrál ani dvaatřicetiletý španělský obránce Juanfran z Atlétika Madrid. O tři porážky však přišel kvůli zranění. Ze sedmnácti utkání (9 na jaře, 8 na podzim), ve kterých se objevil na place, se tým kouče Diega Simeoneho jedenáctkrát radoval z triumfu a šestkrát bral bod.

Dortmundské eso Weigl má dilema snů - City, nebo Real