Čechova čísla? Hart, De Gea a spol. budou mít ještě mnoho let co dělat

Pokud udrží pětatřicetiletý veterán Petr Čech z Arsenalu na půdě Crystal Palace čisté konto, stane se prvním gólmanem v historii Premier League, jemuž se podařilo udržet magických 200 čistých kont.

Čechova čísla? Hart, De Gea a spol. budou mít ještě mnoho let co dělat

Bývalý brankář Sparty, Rennes či Chelsea, který působí v Londýně již čtrnáctým rokem, je rekordmanem v počtu vychytaných nul od konce prosince 2015, kdy si připsal 170. čistý zápas a na čele žebříčku se osamostatnil na úkor Davida Jamese. Od té doby pak neinkasoval v dalších devětadvaceti kláních a jeho nynější bilance zní 162 nul za Chelsea a 37 za Arsenal.

Crystal Palace, které vede bývalý stratég Albionu Roy Hodgson, však neprodají svou kůži lacino. V posledním vzájemném duelu nadělil celek z londýnského Selhurst Parku konkurenčním Kanonýrům tři branky a aktuálně již Benteke, Zaha, Loftus-Cheek a spol. neprohráli osm utkání za sebou (naposledy se tak stalo na začátku listopadu ve Wembley s Tottenhamem).

Jestliže by bez čtyř centimetrů dvoumetrový strážce svatyně ve čtvrtek večer inkasoval, do konce roku 2017 bude mít ještě jednu šanci. V neděli od 17:30 totiž zavítají svěřenci manažera Arséne Wengera na hřiště West Bromwich Albionu.

Historické pořadí čistých kont v PL
1. Petr Čech 199 
2. David James 169
3. Mark Schwarzer 152 
Pořadí čistých kont u aktivních gólmanů působících v PL
1. Petr Čech 199
2. Joe Hart (West Ham) 122
3. David de Gea (Manchester United) 85

 

Vůch hází laso kazašským obrům: Chtěl bych se zkusit dostat do Astany či Kajratu Almaty