Chrudim přejela v ČFL i soupeře s kapitánem, co hrál Ligu mistrů. Vltavín už je druhý

Víkendové 13. kolo České fotbalové ligy zamíchalo pořadím na čele tabulky. Za vedoucí Chrudim, která podle papírových předpokladů potvrdila roli favorita na půdě Čížové, se vyšvihl Vltavín. Pražský celek vyhrál v těžkém duelu na hřišti Dobrovice a na druhé příčce vystřídal Zápy. Ty ukončili sérii čtyř vítězství v řadě ve Štěchovicích.

Po dvou nedávných ztrátách si už možná kdekdo říkal, že do té doby suverénní Chrudimi přeci jen lehce dochází dech. Opak byl pravdou. Východočeši od té doby třikrát vyhráli a všem soupeřům nastříleli vždy po čtyřech gólech. Nastolený trend potvrdil vedoucí celek ČFL také v Čížové. Nováček s kapitánem Petrem Jandou, který si se Slavií zahrál i slavnou Ligu mistrů, remízový stav z prvního poločasu neudržel a Chrudim třemi brankami po změně stran rozhodla o své výhře 4:1.

Na čele má sedmibodový náskok před Vltavínem, který se na druhou příčku vyhoupl poté, co otočil skóre utkání na půdě Dobrovice. Domácí vedli už po třech odehraných minutách zásluhou Volfa. V 55. minutě ale tým kouče Martina Frýdka srovnal po gólu Pejši a deset minut před koncem vnesl radost do hostujících řad Podzimek.

Na třetí příčku klesly Zápy. Asi největší dosavadní překvapení sezony na pátou výhru za sebou ve Štěchovicích nedosáhlo. Nerozhodný stav 2:2 zlomil po hodině hry domácí Pavlík, utkání definitivně rozhodl šest minut před koncem z penalty někdejší dlouholetý ligový záložník Ladislav Volešák, když proměnil pokutový kop. Dvěma brankami se na výhře Štěchovic podílel slávistický odchovanec Batka.

Do nároďáku z Převýšova? Lidé mi to přejí, visím i na obecní nástěnce, směje se talent Stejskal

Obrat za čtrnáct minut

Do výtečné formy se dostává v loňském ročníku čtvrtý Králův Dvůr, který zvládl i zápas na horké brozanské půdě. S celkem od Berouna to přitom nevypadalo vůbec dobře, ještě v 68. minutě prohrával o dvě branky. Jen chvíli po druhém inkasovaném gólu ovšem hosté nastartovali uragán, po kterém otočili skóre během pouhých čtrnácti minut. Dvakrát se trefil Kraus, jednou skóroval Matas.

Slabším obdobím si naopak procházejí Domažlice. Tým, jenž se dlouho pyšnil tím, že střílí nejvíc gólu ze všech celků v ČFL, dal v posledních dvou duelech jediný gól a nezískal ani bod. Druhou porážku v řadě museli hráči Jiskry skousnout na půdě Jiren, kde po proměněném pokutovém kopu Brauna vedli, ale nakonec odjeli s prázdnou. Ve druhém poločase zařídili výhru Jiren kanonýr Melechovský s Křečkem, který zápas rozhodl pět minut před koncem.

ČFL, 13. kolo:
Písek – Litoměřicko 0:1 (53. Surmaj)
Vyšehrad – Ústí nad Orlicí 2:0 (65. Máče, 81. Klesa)
Čížová – Chrudim 1:4 (45. Bálek – 40. Kopecký, 56. Langr, 61. Kučera z pen., 76. Kesner)
Dobrovice – Vltavín 1:2 (3. Volf – 55. Pejša, 80. Podzimek, ČK: 88. Hodas – V)
Štěchovice – Zápy 4:2 (36. a 41. Batka, 67. Pavlík, 84. Volešák z pen. - 21. Růžek, 52. Bulíř)
Nymburk – Převýšov 2:1 po pen. (15. Nepovím z pen. – 11. Novák)
Brozany – Králův Dvůr 2:3 (63. Chukwuma, 68. Slanička – 70. a 75. Kraus, 84. Matas)
Jirny – Domažlice 2:1 (58. Melechovský, 85. Křeček – 38. Braun z pen.)
Benátky nad Jizerou – Benešov 1:0 (74. Synek)