Kane vymazal z historických tabulek Henryho

Anglický reprezentační útočník Tottenhamu Harry Kane je klíčovým mužem Spurs. Čtyřiadvacetiletý forvard se naposledy dvakrát trefil v sobotu na hřišti Evertonu a přispěl k výhře 3:0. Mnohem více se však skloňoval fakt, že Kane překonal stogólovou hranici v soutěžních zápasech za kohouty.

Kane vymazal z historických tabulek Henryho

Po hattricku do sítě Hull City v posledním kole loňské sezony, měl na svém kontě 99 branek. Nyní přidal další dvě a pokořil magickou hranici. Na 100 branek v za Spurs potřeboval 169 zápasů, čímž o 12 duelů překonal dosavadního rekordmana v této statistice Thierry Henryho, jemuž se to povedlo v Arsenalu.

Po dvou brankách v dresu anglické reprezentace proti maltě se střelec prosadil i na ligové scéně v Goodison Parku. Kane minulý měsíc potvrdil, že srpen mívá výrazně slabší, zato v září pálí ostrými. Bylo tomu tak v minulosti a je tomu tak i tuto sezonu.

Ve 28. minutě otevřel skóre dalekonosnou ranou a dočkal se stovky. Krátce po změně stran pak zvyšoval na 3:0. To byl pro změnu jeho 80. gól v Premier League. Na tuto metu potřeboval 120 zápasů. Lepší je v tomto ohledu pouze Alan Shearer, který dal 80 branek ve 102 utkáních.

Tottenhamu se po výhře na Evertonu povedlo zvítězit ve čtyřech venkovních utkáních v řadě poprvé od ledna 2014.