Griezmann se již vyslovil a „Special One“ mění strategii. Kdo je nyní vytouženým střelcem?

Umění improvizace je důležitým předpokladem k úspěchu. Nejedná se v tomto případě jen o efektivní zareagování na hru během zápasu, ale i o snahu na přestupovém trhu. Kouč Manchesteru United se velmi rychle smířil s faktem, že toto léto Griezmanna z Atlétika nezíská. Šetřit se ale nebude. Obří suma by však mohla přistát do Francie, kde si vyhlédl náhradu.

Griezmann se již vyslovil a „Special One“ mění strategii. Kdo je nyní vytouženým střelcem?

Manchester United je připraven jít do boje na dálku s Realem Madrid. Bílý balet totiž má stejný zájem a nikterak se netají tím, že je Kylian Mbappe prioritou číslo jedna tohoto léta. Osmnáctiletý francouzský mladík již mohl ve španělské metropoli rok působit, ale nakonec se rozhodl v Monaku zůstat. Nyní se však zdá, že ho již knížecí klub a aktuální mistr Ligue 1 neudrží.

Cena Mbappého po uplynulé sezóně výrazně vzrostla díky jeho výkonům, které dostaly Monako až do semifinále Ligy mistrů a v Ligue 1 po dlouhých sedmnácti letech slavilo mistrovský titul. Arsenal údajně v uplynulém týdnu nabídl neuvěřitelných 100 milionů eur za jeho vykoupení, ale to se nesetkalo s pochopením druhé strany. Monako čeká ještě tučnější nabídku a s tou má vyrukovat právě Manchester United, který nabízí stejnou číslici. Jen s rozdílem, že se místo eur má jednat o libry.

Mbappé má našlápnuto k tomu, že se po letošním létě stane možná nejdražším hráčem historie a překoná Paula Pogbu, který před rokem vyšel Rudé ďábly na 89 milionů liber. Ve hře je ale také například Manchester City s Pepem Guardiolou v čele, který si potřebuje napravit reputaci po nevydařené první sezóně na Etihad Stadium.