Wenger na Camp Nou uspěl. Která známá tvář to od léta zkusí na Emirates?

Arsenal již delší dobu hledá efektivního útočníka, který by londýnský klub nasměroval k dlouho očekávanému titulu v Premier League. Gunners k němu mají vždy nakročeno, ale v zimě či na startu jara přijde úpadek, který pak ovlivní celou sezónu. Navíc se proslýchá, že Giroud zamíří do rodné Francie a chilský internacionál Sánchez je blízko odchodu do Bayernu Mnichov. Wenger má však již ústní slib od nového střelce.

Wenger na Camp Nou uspěl. Která známá tvář to od léta zkusí na Emirates?

Ve fotbale platí pravidlo, že je nutné u kojit všechny tři strany, aby se vlk nažral a ovce zůstala celá. Barcelona se netají tím, že by se ji hodil dvaadvacetiletý obránce Arsenalu Héctor Bellerín. Katalánský gigant měl celou uplynulou sezónu problémy v defenzivě a pravdou je, že mezera po odchodu Alvese do Juventusu nebyla nikým řádně zalepena.

I proto se Barcelona vyslovila, že opačným směrem uvolní tureckého reprezentačního kapitána Ardu Turana. Ten byl spojován s odchodem již loňský rok, kdy kromě Arsenalu cílila na jeho jméno i Borussia Dortmund. Španělské weby však v posledních dvou dnech hojně skloňují zprávu, že se Turan již s Wengerem domluvil a brzy dojde k podpisu.

Turecký legionář už údajně ví, kolik bude pobírat týdenní plat a nyní už jen Barcelona a Arsenal řeší přestupní částku. Luis Enrique věřil, že jeho týmu by mohl pomoci, ale otěže na Camp Nou převzal Ernesto Valverde, který jasně naznačil, že nemá žádné úmysly ho nutit setrvat. Přestupová suma by se mohla pohybovat mezi 25 až 30 miliony eur.