Liberec bez problémů porazil Klokany a zajistil si záchranu

Slovan Liberec si v dohrávce 26. kola nejvyšší české ligy poradil s Bohemians 1905. Rozhodnuto bylo už po prvním poločase, který Slovan vyhrál 3:0. Klokani si z Liberce vezou do Vršovic prohru 1:4. Liberečtí tak na 100% zůstávají v první lize.

Liberec v prvním poločase hlavně těžil z chyb Klokanů a tu první potrestal ve 20. minutě Moses. Ten stejný hráč zvýšil na 2:0 ještě o patnáct minut později. Před přestávkou se trefil Milan Baroš a vypadalo to, že je rozhodnuto. Bohemka se ve druhé půli sice zmohla ke snížení, když se ze sporně nařízené penalty trefil žolík Berger, třígólovou výhru si však Slovan nenechal ujít a chvíli před koncem zvyšoval na 4:1 Jan Šulc. Liberec si tak třemi body definitivně ulevil a zajistil záchranu.

"Byl jsem zaskočený výkonem v prvním poločase. Nechápu to. Hrůzostrašná první půle rozhodla, byli jsme strašně děraví ve středu hřiště. Druhý poločas byl lepší, ale bohužel - abyste vyhráli, musíte hrát oba poločasy," ohodnotil zápas trenér Bohemky Martin Hašek.

Své slovo dostal i domácí kouč. "Dnes jsme chtěli vyhrát a zajistit si záchranu, to se povedlo. Líbilo se mi, že jsme v první půli proměňovali šance. Jen mě mrzí, že ve druhém poločase jsme trochu polevili, uškodil nám i odchod Bosančiče," říkal spokojeně liberecký Jindřich Trpišovský.

Slovan Liberec - Bohemians 4:1 (3:0)

Góly: 20. a 35. Moses, 45. Baroš, 89. Šulc - 78. Berger z pen.
Žluté karty: 38. Krch, 87. Jindřišek (oba Bohemians)
Domácí:  Dúbravka - Kerbr, Karafiát, Kúdela, Mikula - Breite, Souček - Vůch (82. Šulc), Bosančič (46. Voltr), Moses - Baroš (70. Graiciar), trenér: Trpišovský
Hosté: Fryšták - Havel, Šmíd, Krch, Nitrianský - Jindřišek, Hubínek (56. Jirásek) - Hašek, Mašek, Luts (77. Berger) - Kuchta (84. Kostka), trenér: Hašek
Rozhodčí: Hrubeš