United výhrou nad Chelsea zkomplikovali tabulku Premier League

Manchester United porazil Chelsea 2:0 a dokázal, že v Premier League zatím není nic rozhodnuté. V Německu se hrálo Nordderby, které vyhrály Brémy.

V Anglii se v neděli čekalo na šlágr mezi Manchesterem United a Chelsea, předtím ale odehrál svůj zápas i Liverpool na hřišti West Bromu. Gólové hody diváci neviděli, Liverpoolští však mohou oslavit hubenou výhru, kterou zajistil gólem v nastavení prvního poločasu Roberto Firmino. To hlavní přišlo až večer. Manchester United porazil Chelsea 2:0 a Mourinho proti svému bývalému týmu konečně utržil tři body. První gol vstřelil Marcus Rashford, po přestávce se trefil vynikající Ander Herrera. Chelsea už na první Tottenham má náskok pouhé čtyři body, United naopak výhrou zkomplikovali situaci okolo čtvrtého místa a zvětšili si šanci na postup do Ligy mistrů.

Významné Nordderby mezi Brémami a Hamburkem vyhráli domácí, kteří odvěkého rivala porazili 2:1. Večer porazil Darmstadt Schalke 2:1, za domácí rozhodl Gondorf až ve třetí minutě nastavení druhé půle. Schalke navíc nedalo penaltu.

Když nehraje Real, Barcelona ani Atletico, tak La Liga nikoho nezajímá. V neděli šestnáctého dubna to ale úplná pravda být nemusela, zajímavé utkání totiž měla odehrát Valencia se Sevillou. Gólových hodů se však ani tady diváci nedočkali, branku totiž zápas nenabídl. Betis pak večer i díky brzkému gólu porazil Eibar 2:0. Celta Vigo uzavřela španělskou fotbalovou neděli výhrou 3:0 v Granadě.

Bordeaux vyhrálo v Nantes hubeně 1:0. Lyon doma proti Besiktasi v Evropské lize začal svůj zápas hrát později, naneštěstí to ale lyonské čekalo v nedělním zápase proti Bastii znovu – opět kvůli diváckým nepokojům. Výkop byl naplánován na 17:00, ve skutečnosti však arbitr zahájil utkání až o necelou hodinu později. Diváci se ale opět rozbouřili a zápas se tak přerušil, náhradní termín zatím stanoven není. Marseille pak večer zaznamenalo poklidnou výhru 4:0 v Saint Etienne.