Preston ztratil v závěru všechny body se Southendem

Preston dostal ve druhé anglické lize dva góly v závěrečných minutách a v utkání 42. kola prohrál doma s předposledním Southendem 2:3.

Celý zápas v poraženém mužstvu odehrál i český obránce Pavel Pergl.

Preston se přitom dostal v 78. minutě po Alexanderově penaltě do vedení, to ale neudržel. V 87. minutě vyrovnal po rohovém kopu na 2:2 McCormack a v nastaveném čase zajistil hostům nečekané vítězství další přesnou střelou z dálky Maher.

Preston tak v tabulce klesl na šesté místo. V čele zůstalo Derby, třebaže doma pouze remizovalo s Coventry, po večerní dohrávce ho však může přeskočit Sunderland.

Výsledky - 42. kolo:
Barnsley - Birmingham 1:0, Burnley - Cardiff 2:0, Colchester - Leeds 2:1, Derby - Coventry 1:1, Norwich - West Bromwich 1:2, Plymouth - Leicester 3:0, Preston - Southend 2:3, QPR - Luton 3:2, Sheffield Wednesday - Ipswich 2:0, Stoke - Crystal Palace 2:1, Wolverhampton - Hull 3:1.