Watford zdolal Portsmouth, záchrana je stále utopií

Poslední Watford ještě nepromarnil šanci na záchranu v anglické Premier League. V pondělním zápase 33. kola soutěže přestřílel doma Portsmouth 4:2 a na sedmnáctý Charlton ztrácí pět kol před koncem osm bodů - Charlton má ovšem zápas k dobru.

Watford dosáhl od začátku soutěže pouze na čtyři výhry a nad propastí balancuje zaslouženě. Brankář Portsmouthu David James mohl překonat rekord legendárního Seamana v počtu odchytaných nul v lize, radost mu ovšem pokazil už po půlhodině hry po brance ze značky pokutového kopu Bouazza.

Duel začal lépe pro aktivnější domácí - po pěti minutách přesně hlavičkoval Smith, ale James se překvapit nenechal. Fotbalovější hosté postupně přebírají otěže zápasu, diváci na Vicarage Road ovšem v úvodu nejsou svědky strhujícího představení. V 16. minutě pomohla hostujícímu týmu nádherná rána z pětadvaceti metrů - k levé tyči se po chybě domácích a individuální akci ideálně trefil Matthew Taylor, jenž se prosadil i ve víkendovém utkání s vedoucím Manchesterem United.

Fotbalová nuda pokračuje i v dalších minutách. Domácí diváky potěšil až po necelé půlhodině hry hezkou individuální akcí nejlepší hráč na hřišti Maďar Priskin, který obelstil dva protihráče a vnikl do pokutového území, kde jej fauloval Traore. Z následné penalty pohodlně vyrovnal Bouazza - 1:1. Na druhé straně se v dobré šanci zachoval zbrkle LuaLua. Watford branka povzbudila a ve zbytku poločasu je Portsmouthu vyrovnaným soupeřem (tempo zápasu se navíc zvýšilo) - míče po vysokých centrech domácích dlouho bez potíží stahuje do rukavic gólman James. Až v nastaveném čase se z pětadvaceti metrů přesně do levého horního rohu trefil Mahon - James neměl nárok.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, ale domácí, kteří dali v sezoně dosud jen dvacet branek, dokáží tentokrát vytěžit z minima maximum. Zasloužené odměny se dočkal aktivní Tamás Priskin, který se po přesném centru Kabby trefil v 51. minutě z několika kroků do protipohybu brankáře Jamese. Watford dokázal utkání dokonale otočit, Portsmouth zase prokázal, že se mu na hřištích soupeřů příliš nedaří - v novém kalendářním roce ještě v lize venku nevyhrál.

Hosté mají i smůlu - po hodině hry napálil Kanu břevno a po následné chybě gólmana Fostera, který se ve výskoku srazil se spoluhráčem, nedokázali hráči Portsmouthu míč dopravit do prázdné brány. Obrovský závar skončil jen rohovým kopem. Druhým gólem povzbuzení domácí podávají ve zbytku zápasu solidní výkon a čtvrtou výhru v ročníku bez potíží udrželi - navíc svůj náskok ještě navýšili. Nejprve mohl přidat třetí branku Francouz alžírského původu Bouazza, který po přihrávce Smithe utíkal sám na bránu, jeho pokus ovšem skvěle zlikvidoval James. Francouz se však přece jen prosadil - ve 72. minutě se trefil dorážkou zblízka, když jeho první pokus brankář hostí zlikvidoval. Watford vůbec poprvé v sezoně dal svému soupeři čytři branky - navíc se mu to povedlo proti Portsmouthu, jenž se pyšní solidní obranou. V závěru pak ještě dokázal snížit na konečných 2:4 střídající Mvuemba.

Výsledek - 33. kolo:

Watford - Portsmouth 4:2 (28. z pen. a 72. Bouazza, 45. Mahon, 51. Priskin - 16. Taylor, 81. Mvuemba).