„Vlastňák“ rozhodl první zápas Premier League, Chelsea ztratila

Po letní přestávce začíná opět ostře sledovaná anglická Premier League. Slavný Manchester United by chtěl zapomenout na dvě poměrně nepovedené sezony a tento rok by družina Louise van Gaala ráda hrála o titul. První z osmatřiceti překážek byl Tottenham. Svůj první duel sehrál i obhájce titulu, Chelsea ale do nového ročníku nevstoupila ideálně.

Jak by mohla vypadat XI Premier League v sezóně 2015/16?

Ambiciózní londýnský celek si na týmy z TOP čtyřky už několikrát vyšlápl, ovšem dnes se překvapení nekonalo. Rudí ďáblové mohou děkovat Walkerovi z Tottenhamu, jelikož právě on rozhodl utkání vlastním gólem z 22. minuty.

Obhájce anglického titulu v posledním sobotním utkání překvapivě neuspěl a se Swansea jen remizoval 2:2. Do vedení šla Chelsea díky trefě Oscara z přímého kopu. Za šest minut vyrovnal André Ayew, ale už za minutu centroval Willian a Fernández si srazil míč do vlastní sítě.

V 53. minutě ale v pokutovém území Courtois fauloval unikajícího Gomise a rozhodčí Oliver kromě penalty ukázal belgickému gólmanovi i červenou kartu. Gomis z následné penalty překonal náhradníka Begoviče a Swansea šla za vítězstvím. Jenže náhrada v brance Blues předvedla několik dobrých zákroků a zachránila obhájci alespoň bod.

V Itálii se opět radoval turínský gigant Juventus, který ve finále italského Superpoháru zdolal 2:0 konkurenční Lazio. Trefily se obě posily - Mandžukič a Dybala.

PREMIER LEAGUE 1. KOLO

Manchester United- Tottenham 1:0 (22. vlastní Walker)
Bournemouth - Aston Villa 0:1 (72. Gestede)
Everton - Watford 2:2 (76. Barkley, 86. Koné - 14. Layún, 83. Ighalo)
Leicester - Sunderland 4:2 (11. Vardy, 18. a 25. z penalty Mahréz, 66. Albrighton - 61. Defoe, 71. Fletcher)
Norwich - Crystal Palace 1:3 (69. Redmond - 39. Zaha, 49. Delaney, 90+4. Cabaye)
Chelsea - Swansea 2:2 (23. Oscar, 30. F. Fernández (vla.) – 29. A. Ayew, 55. B. Gomis (pen.))