Liverpoolský obrat v Austrálii řídili Lallana a Milner

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Liverpool se pár dní po výhře v thajském Bangkoku (4:0) přesunul do Austrálie, kde se v pátek na Suncorp Stadium postavil domácímu Brisbane Roar.

účastník A-League se dostal do vedení po sedmnácti minutách hry, kdy překonal belgického brankáře Mignoleta dvaadvacetiletý ofenzivní hráč Dimitri Petratos. Už za deset minut ovšem bylo vyrovnáno, o což se díky asistenci nové posily Jamese Milnera postaral sedmadvacetiletý středopolař Adam Lallana, jenž začíná u řeky Mersey druhou sezonu.

Na druhou trefu favorita se čekalo až do 75. minuty, kdy se podařilo rozvlnit síť Jamesi Milnerovi, jemuž přihrával nový kapitán Jordan Henderson. Tou dobou už měl osmnáctinásobný šampion Anglie na trávníku pět nových hráčů včetně Tourého či Ibeho. A protože už se na skóre nic neměnilo, Liverpool triumfoval nad Bristane poměrem 2:1 a ve výhru tak přetavil i druhé vystoupení na předsezónním turné.

V nejbližších dnech čekají Reds ještě dva exotické duely s Adelaide United (v pondělí 20. 7.) a výběrem Malajsie (v pátek 24. července).