Wenger hledá útočníka, kdo mu padl do oka?

Arsenal nutně potřebuje posílit na pozici hrotového útočníka. Tuto větu často slyšíme od mnoha fotbalových expertů, ale i od fanoušků londýnského velkoklubu. Podle posledních zpráv si kouč Arsenalu Arsené Wenger dal jasný letní úkol – přivést spolehlivého kanonýra, který klubu vystřílí po mnoha letech mistrovský titul. Kdo uvízl v hledáčku zkušeného lodivoda?

Wenger hledá útočníka, kdo mu padl do oka?
Anglické kluby budou nakupovat ve Francii, o koho půjde?

Karim Benzema

Sedmadvacetiletý francouzský kanonýr by byl pro Wengera nejlepší možnou volbou. I když je Karim Benzema již velice zkušeným forvardem, tak má před sebou stále ještě spoustu let na vrcholu. Arsenal by ovšem vyšel velmi draho, spekuluje se o tom, že jeho cena je okolo čtyřiceti milionů liber. Real Madrid by se jen těžko vzdával svého elitního zabijáka, ovšem častokrát platí pravidlo, že každý hráč má svou cenu. Na druhou stranu ale Arsené Wenger není zrovna manažerem, který by pravidelně kupoval hráče za horentní sumy.
[break]

Christian Benteke

Belgický kanonýr, který se narodil v africkém Kongu, je přesně ten typ útočníka, kterému snad nic nechybí. Benteke je silný ve vzduchu i na balonu. Na svou výšku je poměrně dost rychlý a obratný. Navíc je typickým kanonýrem, jehož silnou stránkou je orientace ve vápně soupeře. Ofenzivní hvězda Aston Villy má snad jedinou slabinu – zranění. V této sezoně toho poměrně hodně promarodil a v Arsenalu mají spoustu nepříjemných zkušeností s hráči, jako je Benteke. Pokud by tento bývalý hráč Genku byl zdravotně v pořádku, tak by byl ideální posilou pro výběr Arsené Wengera.
[break]

Edinson Cavani

Dlouhonohý kanonýr je v hledáčku londýnského Arsenalu již dlouhodobě. Wenger obdivuje jeho schopnost a popravdě se není čemu divit. Cavani je podobně jako Benteke, velice komplexním typem útočníka, který dokáže sám rozhodovat důležité zápasy. Navíc toho má už opravdu hodně za sebou, a pokud by do Arsenalu přišel, pak by se jistě rád chopil role lídra týmu. Tato pozice totiž vůbec není vlastní Giroudovi, který je v současné době hrotovým útočníkem číslo jedna. Osmadvacetiletý Francouz je totiž často kvůli svým nevyrovnaným výkonům pod palbou kritiky.
[break]

Paulo Dybala

Supertalentovaný argentinský kanonýr pravděpodobně v létě odejde z italského Palerma. Zájemců o jeho služby je opravdu požehnaně, jelikož Paulo Dybala patří mezi nejnadějnější útočníky současnosti. O jednadvacetiletém Argentinci s polskými kořeny se často mluví jako o novém Messim. Kdo by takového hráče nechtěl? Mezi zájemce se pochopitelně řadí londýnský Arsenal, kterému by se útočník s takovým potenciálem rozhodně hodil. Dybala je naprosto jiným typem hráče než první tři jména na našem seznamu, ale pokud chce Arsené Wenger vsadit na mládí, pak je Dybala tím pravým.

Nejlepší odchovanci Arsenalu, kteří kdy hráli pod Wengerem