Míří Guardiola do Anglie? Slavný Španěl prý souhlasí

V příští sezoně se možná dočkáme velice pikantního trenérského souboje. José Mourinho, který je znám pro svou rivalitu s Pepem Guardiolou, se podle listu Metro konečně dočká svého soka v Premier League. Slavný španělský kouč je prý předběžně domluven s Manchesterem City. Na lavičce by měl současný lodivod Bayernu Mnichov vystřídat Manuela Pellegriniho.

Míří Guardiola do Anglie? Slavný Španěl prý souhlasí
Které kluby jsou na internetu nejpopulárnější?

Portugalský trenér ve službách londýnské Chelsea nedávno přes média nepřímo vyzval Guardiolu k angažmá v anglické Premier League. Mourinho řekl, že je jednoduché vyhrát německou Bundesligu, když máte k dispozici tým jako je Bayern Mnichov. Bavorskému velkoklubu se ovšem v posledních zápasech nedaří a reálně mu hrozí, že vypadne v semifinále Ligy mistrů. Bayern totiž prohrál první zápas na hřišti Barcelony 0:3 a odvetu tak bude mít velice těžkou.

Spekuluje se o tom, že vedení Bayernu už s Guardiolou došla trpělivost. I přes to, že je bavorský velkoklub v lize naprosto suverénní, se prý bude muset španělský inovátor a milovník stylu tiki-taka stěhovat. Bayern je totiž (podobně jako Real Madrid) klubem, který je zvyklý vyhrávat každým rokem všechno a to se mu pod bývalým trenérem Barcelony vůbec nedaří.

Pep Guardiola by potřeboval tým, kde mu vedení naprosto věří a dostane se mu potřebné svobody. Není známo, jaké důvěry by se Guardiola mohl těšit v Manchesteru City, ale je zřejmé, že tento bohatý klub, potřebuje vylepšit své výkony v evropských pohárech. To by mohla být zajímavá výzva pro emotivního trenéra Bayernu Mnichov. Ale ještě zajímavější by bylo sledovat jeho trenérskou válku s José Mourinhem. Kdo by ji vyhrál?

Brankáři, kteří v létě možná změní svého zaměstnavatele