Nejen šedý vlk Ravanelli...kteří další Italové zaujali Premier League?

Apeninský poloostrov nás každoročně zásobuje velkým množstvím skvělých hráčů, kteří se dokážou prosadit i za hranicemi jejich země. I náročná Premier League již ve své historii zaznamenala několik slavných Italů, kteří oblékali dresy klubů více než známých. Vůbec prvním byl Andrea Silenzi v roce 1995, když působil v Nottinghamu Forest. Naopak prvním, kdo se prosadil střelecky, byl o rok později hráč Middlesbroughu Fabrizio Ravanelli. Podívejme se na pět největších hvězd z Itálie, které se v Anglii proháněly.

Nejen šedý vlk Ravanelli...kteří další Italové zaujali Premier League?
Šest nedoceněných hvězd současného ročníku La Ligy

5) Mario Balotelli (Manchester City a Liverpool)


Svérázný italský kanonýr, který nikdy nevzbuzuje pozornost jen výkony na trávníku, ale především mimo něj, je jediným hráčem své země, který kdy získal ligový titul v Anglii. Právě on pomohl v roce 2012 přihrávkou Agüerovi k oné zlaté trefě, která pro Citizens znamenala triumf v Premier League. Dohromady odehrál na Ostrovech 67 utkání a zaznamenal 21 branek.

[break]
Sedm důvodů, proč se Ronaldo stal nejlepším hráčem světa

4) Carlo Cudicini (Chelsea a Tottenham)


Předchůdce Petra Čecha na Stamford Bridge získal v roce 2002 ocenění hráč roku. Nebylo to náhodou, neboť právě Cudicini byl pravděpodobně nejlepším italským brankářem, který okusil chuť Premier League. Své štěstí poté zkoušel například u Tottenhamu nebo v severní Americe v dresu LA Galaxy.

[break]
Pět hvězd, které by v případě prodeje bylo těžké nahradit

3) Roberto Di Matteo (Chelsea)


Současný trenér bundesligového Schalke velkou díru do světa v italské reprezentaci neudělal, o to více se mu dařilo v klubové sféře. Na Stamford Bridge patřil ve své době k nejlepším záložníkům Premier League a střelecky se prosadil hned ve třech pohárových finále Blues. Tam se vrátil i po pověšení kopaček na hřebík a Chelsea dovedl k triumfu v Lize mistrů roku 2012.

[break]
Tři letní posily pro suverénní Juventus Turín

2) Paolo Di Canio (Sheffield Wednesday, West Ham United a Charlton Athletic)


Jeden z nejlepších italských střelců v historii této soutěže zaznamenal ve 190 zápasech 66 branek. Bývalý obávaný kanonýr Juventusu, AC Milán nebo Neapole zanechal na Ostrovech silnou stopu nejen jako hráč, ale důvěra mu byla svěřena i coby kouči Sunderlandu. Tam však ve slávě nepokračoval, neboť po třinácti zápasech s mizernými výsledky byl nakonec odvolán.

[break]
Náhradníci v Synot lize, kteří by měli zkusit štěstí jinde

1) Gianfranco Zola (Chelsea)


Legendární italský kanonýr zanechal v Londýně nesmazatelnou stopu, která není vytlačena jen nejvyšším počtem startů v Premier League v rámci jeho krajanů. Během sedmi let se dokázal prosadit v devětapadesáti případech. Po ukončení hráčské kariéry zkoušel své trenérské dovednosti například ve West Hamu nebo druholigovém Watfordu.

Tři důvody, proč může Chorvatsko ovládnout EURO 2016