Kdy čekat od hvězd United to nejlepší? Prý až v příští sezóně

Extrenér Oranjes Louis van Gaal prohlásil, že to nejlepší z letních posil Manchesteru United uvidí fanoušci Rudých ďáblů z Old Trafford až v příští sezóně.

Kdy čekat od hvězd United to nejlepší? Prý až v příští sezóně
Dostane kolumbijský brankář od Wengera více prostoru?

V létě 2014 si pořídil dvacetinásobný mistr Anglie fotbalisty za více než 150 milionů liber. Za necelých 60 milionů liber utracených za Ángela di Maríu se snesla na rudou stranu Manchesteru spousta kritiky a mnoho tomu nepřidalo ani velmi drahé hostování Radamela Falcaa, jenž na severu Anglie nestřílí ani zdaleka tolik branek, na které byl zvyklý v minulosti.

Nizozemský manažer tvrdí, že v prvních 12 měsících jejich kariéry v Manchesteru nejde čekat zázraky: "Platí to pro všechny hráče. První sezóna je vždycky obtížná. Můžete to vidět na každém, jehož jsme koupili. Luke Shaw, Daley Blind, Ander Herrera, Marcos Rojo, Radamel Falcao a Ángel di María. Není to velké překvapení. Naopak by bylo překvapením, kdyby se přizpůsobili rychle. Zažil jsem to v Nizozemsku, Španělsku i Německu. Stejné zkušenosti měli i ostatní hráči," obhajoval své nové akvizice bývalý kormidelník Bayernu či Barcelony.

"Je třeba jim dát čas. Je to stejné pro všechny borce. Počkáme a uvidíme. Jak rychle se hráč adaptuje je individuální záležitost, protože musí zvládnout mnoho různých aspektů včetně záležitostí mimo hřiště. Nelze dát obecnou odpověď na to, jak dlouho trvá, než se přizpůsobí, ale obecná odpověď je jeden rok," zakončil renomovaný kouč, jehož soubor se ve středu večer představí v St. James Parku proti Newcastlu United.

TOP 11 nejčastěji střílejících klubů ve vyspělé Evropě