Proč patří Ivanovič k největším klenotům současné Chelsea?

Chelsea si odvezla z úvodního utkání Ligy mistrů s PSG nadějnou remízu 1:1, kterou obstaral obránce Branislav Ivanovič. Ten zaznamenal v posledních pěti utkáních tři branky a těší se nebývalé formě. V průběhu své kariéry měl hned několik obdobných etap, ve kterých se postaral o velmi důležité body pro svůj klub.

Frankfurt nechtěl, aby se Kadlec učil novou řeč. Chvátal tak přišel o trojku...

Ivanovič se postaral o výhru Blues i v ligovém utkání s Aston Villou, které znamenalo odskočení druhému Manchesteru City o sedm bodů. Brilantní střela, která však nebyla jedinou, jež v poslední době honosí srbského reprezentanta. Ivanovič je v současnosti jeden z nejlepších obránců v Premier League a získává důležité body pro Blues. Geniální je během pravé lajny, což způsobuje soupeři mnoho problémů a brání jim dokončit útočnou myšlenku.

Dnešní podoba Chelsea je ofenzivně laděná, a proto na obranu nezbývá tolik prostoru, jako tomu bylo v minulých letech. To však neznamená, že ve svých zadních řadách neukrývá kvalitní hráče, kteří se o problémy postarají. Výhodou pak je, když se obránci dokážou prosadit i vepředu a přidat důležité branky. V případě Ivanoviče tomu není poprvé. Důkazem by mohlo být utkání v roce 2012 v Lize mistrů proti Neapoli. Tehdy rozhodl o postupu Blues až v nastavení a poslal svůj tým do čtvrtfinále. Důležité vítězství, neboť Chelsea nakonec celý ročník vyhrála.

V následující sezóně se dostala Chelsea po neúspěchu v Lize mistrů v základní skupině do finále Evropské ligy, kde to v závěru utkání vypadalo na prodloužení s ambiciózním Benfikou. Ivanovič měl ale jiný záměr a 93. minutě poslal míč do branky po centru Juana Maty. Vždy, když ho Blues potřebovala, byl na správném místě a uměl vzít odpovědnost na sebe. Přestože se jedná o obránce, patří Ivanovič mezi největší klenoty současného kádru José Mourinha i v ofenzivních záležitostech.