Londýnské derby vyhrál...

Sobota měla na programu bitvu o severní Londýn. Tottenham na svém hřišti hostil Arsenal. Odvěcí rivalové svedli boj o páté místo, které zaručuje start v Evropské lize. Oba kluby však mají mnohem vyšší ambice. V základní sestavě Gunners chyběl Tomáš Rosický. První gól ostře sledovaného zápasu padl už v 11. minutě, kdy se po přihrávce Girouda dokázal prosadit Özil. Druhý poločas patřil domácímu kanonýrovi Harrymu Kaneovi. Ten dvěma góly popravil Arsenal a vystřílel svému týmu velmi prestižní vítězství. [h4]Tottenham - Arsenal 2:1 (0:1)[/h4] 56. Kane, 86. Kane (Bentaleb) – 11. Özil (Giroud) [b]Sestava Spurs:[/b] Lloris (C) – Walker, Dier, Vertonghen, Rose – Bentaleb, Mason (90+5. Paulinho) – Lamela (90. Stambouli), Dembélé (75. Chadli), Eriksen – Kane [b]Sestava Gunners:[/b] Ospina – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Coquelin (89. Akpom), Ramsey – Welbeck (78. Walcott), Cazorla (68. Rosický), Özil – Giroud