Chelsea smetla labutě, Čechova neprůstřelnost trvá

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Chelsea s Petrem Čechem v brance zvládla zápas na hřišti Swansea City s noblesou a odvezla si kromě pěti vstřelených branek i čisté konto. Blues vedou tabulku před druhým Manchesterem City o pět bodů.

Pro Čecha šlo vzhledem ke zranění Courtoise o třetí zápas v základní sestavě v řadě a opět si vedl výtečně. Jeho neprůstřelnost trvá již 289 minut a mladý Belgičan by se měl mít na pozoru. Nutno ovšem dodat, že bývalý hráč Sparty či Blšan moc práce neměl, domácí totiž ani jednou nevystřelili na branku.

To na opačné straně hřiště bylo pěkně horko. Skóre otevřel po přihrávce Fábregase již v první minutě Oscar a určil tak ráz zápasu. I další gól připravil Fábregas, jenž našel nejlepšího střelce soutěže Diega Costu. V dalším průběhu se trefili znovu Oscar s Costou a definitivu výsledku dal střídající Schürrle.

Anglická liga - 22. kolo:

Aston Villa - Liverpool 0:2 (24. Borini, 79. Lambert)
Burnley - Crystal Palace 2:3 (12. Mee, 16. Ings - 28. a 87. Gayle, 48. Puncheon)
Leicester - Stoke 0:1 (63. Krkic)
QPR - Manchester United 0:2 (58. Fellaini, 90.+4 Wilson)
Swansea - Chelsea 0:5 (1. a 36. Oscar, 20. a 34. Diego Costa, 79. Schürrle)
Tottenham - Sunderland 2:1 (3. Vertonghen, 88. Eriksen - 31. Larsson)
Newcastle - Southampton 1:2 (29. Gouffran - 14. a 62. Elia)