Nejkratší trenérské funkce v historii Anglie. Ohřáli se v klubu vůbec?

Pokud někdo očekává okamžité dostavení výsledku při výměně trenéra, hazarduje nejen se svou slabomyslností, ale i s výkony a psychikou celého týmu. Nutnost nechat vše uzrát a dát novému stratégovi dostatek času na aklimatizaci a připravení své filozofie je potřeba. V opačném případě bude očekávání vedení nenaplněno a kouč po pár týdnech klub opustí. Podívejme se na nejsledovanější evropskou ligovou soutěž, kterou Premier League bezesporu je a na její trenéry, kteří se ve svých křeslech nestihli ani ohřát.

Nejkratší trenérské funkce v historii Anglie. Ohřáli se v klubu vůbec?
Fotbalový svět zasáhla tragická smrt

5. Brian Clough (44 dní, Leeds United)


Jedno z nejslavnějších předčasně opuštěných křesel bylo v roce 1974 v Leeds United. Brian Clough vydržel jako kouč v tomto klubu pouhých 44 dní. Po sérii špatných výsledků došla vedení trpělivost a překvapivě bez ohledu na sečkání byl trenér záhy odvolán. Celou atmosféru doložil film z roku 2009 nesoucí název Prokletý klub. Proti úspěšnému kouči byli i sami hráči a on sám pocítil, že v klubu opravdu vítán není.

[break]
Nový Neymar a další brazilské hvězdy, které mohou přestoupit do Evropy

4. Les Reed (41 dní, Charlton Athletic)


Jeho působení v Charltonu se ukázalo jako katastrofální nejen pro něj, ale i pro celý klub. Během jeho angažování byl klub vyřazen nejen z pohárů, ale obsadil i sestupové příčky. Za těch šest týdnů utrpěl tým dvakrát debakl od Tottenhamu, který ho nejdříve přejel 5:1 a poté 3:0. Reeda nakonec nahradil Alan Pardew, kterému se tak podařilo upevnit svou kariéru v Premier League.

[break]
Kdo stojí 27,5 miliardy? Žebříček hráčů s největší výstupní klauzulí!

3. Alex McLeish (40 dnů, Nottingham Forest)


Jeho věhlas vyletěl strmě vzhůru především při jeho působení v Birmingham City, když v roce 2011 v Carling Cupu dokráčel až do finále, kde setnul i hvězdný Arsenal. Jeho působení u Nottingham Forest však dopadlo o poznání hůře. Rozdíl s jejich zázemím a přestupovou politikou byly tak diametrální, že se stal katalyzátorem v propadu výkonu celého týmu. Neschopnost získat některé nové posily se podepsalo pod celým jeho vystupováním. Skotský stratég však nemůže být řazen do kategorie špatných koučů, i když mu toto angažmá nevyšlo. V současné době vede belgický Genk.

[break]
Pětice hvězd Ligue 1, které by prospěl přestup

2. Martin Ling (9 dní, Cambridge United)


Ling převzal Cambridge po Garym Brabinovi, který se nepohodl s předsedou klubu Georgem Rollsem. Nebyly to však ani dva týdny, co ho stejná osoba propustila z trenérské funkce kvůli totožným důvodům. Ling předtím pomohl Leyton Orient dosáhnout skvělého postupu do třetí anglické ligy. Překvapivým tahem však bylo, že se o několik měsíců do klubu vrátil a zkusil to znovu. Už to nebylo dvoutýdenního rázu, ale u Cambridge vydržel nakonec dva roky. Od roku 2011 vede Torguay United.

[break]
Borussia Dortmund: Důvody k optimismu. Dokáže BVB vybojovat Ligu mistrů?

1. Leroy Rosenior (10 minut, Torguay United)


První místo za nejkratší působení v roli kouče v Anglii získává Leroy Rosenior. Jeho druhé působení u Torguay mělo trvání pouhých deseti minut. U kormidla se ohřál tak krátce z důvodu změny vedení klubu, kdy nový generální ředitel Colin Lee propustil Roseniora na úkro Paula Spona, kterého si ihned po svém příchodu vydupal.

Rooney, Ramos či Lukaku: Nejdražší teenageři této galaxie