City náskok Chelsea nestáhlo, Rosický svou šanci využil

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag]Blues uspěli i v 18. kole anglické Premier League na domácí půdě s West Hamem 2:0 a udrželi svůj náskok na druhý Manchester City. Na Stamford Bridge nastoupila Chelsea opět bez českého brankáře Petra Čecha. Ve 31. minutě otevřel skóre po rohovém kopu kapitán John Terry. Ve druhém poločase upravil na konečný výsledek španělský kanonýr Diego Costa.

Nejlepší střelci české ligy za uplynulý kalendářní rok

Krok s vedoucí Chelsea neztratil ani Manchester City, který na hřišti West Brom zvítězil 3:1, když všechny tři branky hostů padly už v prvním poločase. Manchester United nedovolil na Old Trafford Newcatlu prakticky nic a taktéž vyhrál 3:1. Dvě branky zaznamenal kapitán Rooney a jednu přidal nizozemský kanonýr Robin van Persie. Stejné skóre zaznamenal i Southampton, který zvítězil na půdě Crystal Palace. Liverpool si poradil s Burnley 1:0 a tři body bere i Tottenham, který zvítězil s Leicesterem 2:1.

Sedm měsíců to trvalo, než dostal český reprezentační kapitán Tomáš Rosický důvěru v základní sestavě Gunners a jeho účast byla ihned znát. Než v 83. minutě trávník opustil, stihl ještě v 65. minutě vstřelit rozhodující branku. Kanonýři navíc v domácím prostředí na Emirates hráli od 53. minuty o deseti bez vyloučeného Girouda.