Tři poznatky ze šlágru Liverpool - Arsenal

Nedělní program anglické nejvyšší soutěže přinesl hit mezi domácím Liverpoolem a hosty z Arsenalu. Reds opět nedokázali vyhrát, když dokázali srovnat Škrtelem až v 97. minutě utkání. Gunners tak přišli o cennou výhru, což je musí dost mrzet. Článek Vám představí tři hlavní poznatky, které jsme si mohli z tohoto prestižního duelu odnést.

Kteří hráči překonají hranici 100 milionů liber?

Herní systém Liverpoolu je málo útočný

Mezi nejoblíbenější systémy posledních patří zejména 4-4-2, 4-2-3-1 či starší 3-5-2. Pokud ale hrajete systém 3-7-0 a nejste Španělsko, tak je něco špatně. Se ztrátou Luise Suáreze se nedalo moc dělat. Ani zranění Daniela Sturridge se nedají dopředu předvídat. Reds postrádají útočníka, který by byl aspoň v ucházející formě. Nejvíce zodpovědnosti leží na teprve 20letém Sterlingovi, který je tak často nasazován až se Rodgers rozhodl, že ho přes svátky bude šetřit. Přestože Reds kontrolovali zápas, k výhře byli pořád velmi daleko.

[break]
TOP 9: Nejžhavější francouzské “zboží”, které je připravené na přestup

Arsenal má potíže ve středu obrany

V minulém vzájemném střetnutí Gunners inkasovali už v 52. sekundě. V zápase proti Stoke obdrželi branku už v 19. vteřině. V druhé minutě nedělního zápasu přišla jednoduchá kolmá přihrávka na Coutinha, který se téměř sám řítil na gólmana Arsenalu. Za cenu žluté karty ho musel zastavit Flamini. Zcela určitě se projevují ztráty Artety a Wilshera. Vyrovnávací Škrtelův gól už poněkolikáté načapal Mertesackera v nedbalkách.

[break]
Pětice faktů o Arjenu Robbenovi, o kterých se moc nemluví!

Nebylo o co hrát

Už dlouho se nestalo, aby se tyto dva týmy setkaly v tak pokročilé fázi sezóny a ani jeden z nich nebyl mezi nejlepšími pěti týmy. Při památné remíze 4:4 v roce 2009 byl Liverpool na čele tabulky. Oba týmu se musejí značně zlepšit, jinak hrozí ztráta prestiže tohoto vzájemného klání a to by fanoušci obou táborů byli velice neradi, že?