Petr Čech při návratu nezklamal, hořela obrana

Český brankář Petr Čech je zpátky v sestavě londýnské Chelsea. Mezi tyče se český gólman vrátil v sobotu na hřišti Liverpoolu s avizovanou helmou, která bude chránit jeho hlavu minimálně do konce sezóny. V zápase čelil osmi střelám a zabránil jednomu téměř jistému gólu. Při brankových situacích neměl šanci zasáhnout.

Petr Čech po zranění v prvním utkání v brance Chelsea:

4. minuta - 1:0 - Mezi obránce si na hranici pokutového území naběhl liverpoolský Kuijt a prostřelil Čecha. Ten byl proti jeho střele naprosto bezmocný.

7. minuta - Stoprocentní šance Riiseho, který se ocitl tváří v tvář Petrovi Čechovi, ale ten fantastickým zákrokem podržel svůj tým.

14. minuta - Další šanci Kuijta před Čechem zblokoval Essien, na míč mířící za brankovou čárou Čech nedosáhl a Liverpool zahrával rohový kop.

16. minuta - Petr Čech sebral v pokutovém území sražený míč po centru Kuijta.

18. minuta - 2:0 - Hlavička Essiena se dostala k Pennantovi a ten nádhernou ranou přes celou branku překonal Petra Čecha podruhé. Ani na tomto gólu neměl český brankář podíl. Střela liverpoolského záložníka se otřela o břevno jeho branky.

23. minuta - Dlouhý nákop až do pokutového území Chelsea nikým neatakovaný Čech v pohodě sebral a založil novou akci svého týmu.

25. minuta - Další jistý zásah Petra Čecha, který chytil dlouhý míč před nabíhajícím Crouchem.

26. minuta - Brankář Chelsea včas zachytil míč směřující na rohový kop před dobíhajícím útočníkem Liverpoolu.

30. minuta - Obránce poslal hlavou malou domů, Čech míč zachytil a založil akci vyhozením na levého obránce.

45. minuta - U rohového praporku doběhl odkop Liverpoolu a rozehrál přes obránce akci Chelsea.

V prvním poločase Petr Čech dvakrát inkasoval, ale ani jeden gól nepadl po jeho zaváhání. Naopak za stavu 1:0 vychytal ve stoprocentní šanci Riiseho.

58. minuta - Dlouho čekal Petr Čech na první zásah ve druhém poločase. Ten přišel až při hlavičce zcela nekrytého Crouche. Míč z jeho hlavy mířil přímo do náruče českého brankáře.

61. minuta - Malou domů odkopává Petr Čech až na polovinu Liverpoolu.

62. minuta - Po bombě Riiseho zachránilo Petra Čecha břevno, nepovedenou dorážku Crouche brankář Chelsea bez problémů chytil.

68. minuta - Dlouhý centr z poloviny Liverpoolu stáhl Petr Čech na hranici pokutového území před dobíhajícím Crouchem.

72. minuta - Po faulu Kuijta na Essiena rozehrál Čech přímý kop až na polovinu soupeře.

81. minuta - Brankář Chelsea s přehledem si došel pro centr po rohovém kopu Gerrarda.

84. minuta - Po malé domů od Essiena vrátil míč nohou zpátky na obránce Chelsea.

85. minuta - Střelu Kuijta z hranice pokutového území chytil Petr Čech v klidu "do koše".

87. minuta - Odkop Liverpoolu se dostal až k Čechovi, ten rozehrál přes obránce novou akci Chelsea.

Návrat Petra Čecha mezi tyče londýnské Chelsea se vydařil, i když z výsledku český brankář radost asi neměl. V utkání však podal jistý výkon a za stavu 1:0 se zaskvěl při šanci Kuijta. Na inkasovaných brankách žádný podíl neměl.

[ 20.1.2007 - Vojtěch Bureš l Foto: ČTK ]