Liverpool vyhrál přestřelku se Swansea, dva góly dal Bony

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Liverpoolu dvakrát přišli o vedení nad Swansea, přestřelku v 27. kole anglické ligy ale nakonec zvládli a zvítězili 4:3. Velšskému soupeři nepomohly k bodům ani dva góly bývalého útočníka pražské Sparty Wilfrieda Bonyho.

Čech udržel čisté konto, Rosický za Arsenal skóroval

Liverpool vedl zásluhou Daniela Sturridge a Jordana Hendersona ve dvacáté minutě už 2:0, Swansea ale na Anfield Road nedopustila opakování loňského debaklu 0:5, který je její nejvyšší porážkou v Premier League. Už během sedmi minut srovnali bývalý hráč Liverpoolu Jonjo Shelvey a s přispěním teče Bony.

Do šaten šel přece jen po hlavičce Sturridge s vedením 3:2 Liverpool, dvě minuty po přestávce ale stáhl slovenský stoper Martin Škrtel v pokutovém území Bonyho, který se trefil z penalty k tyči. Svůj účet v Premier League zaokrouhlil na deset branek a dnes poprvé se mu podařilo skórovat jinde než na domácím stadionu.

Liverpool však přece jen vybojoval tři body, když se třetím dvougólovým střelcem utkání stal Henderson. "Reds" vyhráli potřetí za sebou a pojistili si čtvrté místo v tabulce.

S osmnácti brankami druhý nejlepší střelec soutěže Sturridge se trefil již v osmém zápase za sebou a po bývalém slavném útočníkovi Manchesteru United Ruudu van Nistelrooijovi se stal teprve druhým hráčem, kterému se to v Premier League podařilo.

Už šestibodové manko na Liverpool má Tottenham, který překvapivě prohrál 0:1 na hřišti Norwiche. Jedinou branku zápasu dal v 47. minutě Robert Snodgrass. Zachránil tak nejspíš trenéra Chrise Hughtona, jemuž podle britských médií po jediné výhře z 13 posledních zápasů ve všech soutěžích hrozil vyhazov.

Newcastle po třech porážkách a čtyřech duelech bez vstřelené branky směřoval k domácí remíze 0:0 s Aston Villou, v druhé minutě nastavení ho ale spasil jediným gólem zápasu záložník Loic Rémy. Ten nastoupil poprvé po třízápasovém trestu a dal první domácí gól svého týmu od konce prosince.

Anglická liga - 27. kolo:

Liverpool - Swansea 4:3 (3. a 36. Sturridge, 20. a 74. Henderson - 27. a 47. z pen. Bony, 23. Shelvey)
Newcastle - Aston Villa 1:0 (90.+2 Rémy)
Norwich - Tottenham 1:0 (47. Snodgrass)