Bony ukončil pouť Manchesteru United FA Cupem

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Bývalý útočník pražské Sparty Wilfried Bony pomohl Swansea vyřadit Manchester United z Anglického poháru. Pětadvacetiletý útočník z Pobřeží slonoviny rozhodl dnešní duel třetího kola hlavičkou v poslední minutě řádné hrací doby.

Velšský celek Swansea tak poprvé v historii vyhrál na Old Trafford. K vítězství 2:1 mu pomohla i přesilovka v posledních deseti minutách po vyloučení domácího Fabia. Zápas přitom spěl k opakování poté, co na vedoucí gól Routledge z 12. minuty dokázal za dvě minuty zareagovat Hernández.

Svěřenci trenéra Davida Moyese tak po novoroční ligové porážce s Tottenhamem prohráli druhý duel po sobě.

Roli favorita splnila Chelsea, jež vyhrála 2:0 na hřišti druholigového Derby County. Kouč londýnského celku José Mourinho nechal odpočívat brankáře Petra Čecha, na lavičce zůstal i obránce Tomáš Kalas.