Berger prožil vítěznou premiéru ve Stoke City

Vítěznou premiéru prožil český záložník Patrik Berger v dresu Stoke City, kam v týdnu odešel na hostování z Aston Villy. Berger do utkání s West Bromwichem zasáhl v 67. minutě. To jeho tým již vedl 1:0 po Higginbothamově penaltě a do konce zápasu se pak už skóre nezměnilo.

Stoke patří šesté místo a na vedoucí trio ztrácí sedm bodů.

Vítězství zaznamenali také Češi v Southamptonu Rudolf Skácel a Mario Lička, který přišel na hřiště čtyři minuty před koncem výměnou za svého krajana. Skácel vybojoval roh, po kterém dal gól Baird a poslal svůj tým do vedení v duelu s Lutonem. Druhou trefu přidal z penalty Rasiak, za hosty již jen snížil Pennett.

První dva týmy tabulky Cardiff a Preston dnes své zápasy zakončily jen bezbrankovou remízou. Umožnili tak Birminghamu, který porazil Burnley 2:1, bodově se na ně dotáhnout. Všechny tři kluby tak mají 37 bodů.

Výsledky - 19. kolo:

Barnsley - Ipswich 1:0, Burnley - Birmingham 1:2, Colchester - Southend 3:0, Derby - Leicester 1:0, Norwich - Hull 1:1, Plymouth - Leeds 1:2, Preston - Crystal Palace 0:0, QPR - Coventry 0:1, Sheffield Wednesday - Cardiff 0:0, Southampton - Luton 2:1, Stoke - West Bromwich 1:0.