Poslední Charlton vydřel bod, Liverpool konečně vyhrál

Poslední Charlton remizoval v sobotním zápase 14. kola anglické Premier League na domácím hřišti s Evertonem 1:1 a bodově se dotáhl na předposlední Watford. Everton přeskočil na šestém místě Bolton. Liverpool konečně zabral a na Anfield Road porazil Manchester City 1:0. Arsenal ztratil tři body na hřišti Boltonu.

Charlton se letos trápí a po čtrnácti kolech je stále poslední. Špatné výsledky a nevýrazné výkony vedly k odvolání manažera Iaina Dowieho. Ani pod novým koučem Les Reedem se ovšem domácí nezvedli, ale alespoň získali ve druhém zápase první bod.

Everton zůstává v horní polovině tabulky, po remíze 1:1 přeskočil na šestém místě Bolton, ale jen na chvíli - Bolton totiž porazil ve večerním duelu Arsenal a vrátil se na pohárové umístění. První poločas příliš vzruchu nenabídl. Skóre zápasu otevřel v 52. minutě vlastním gólem domácí Hreidarsson, který po centru Artety a hlavičce Osmana srazil míč za Carsonova záda.

Domácí neměli výraznou převahu - na střely na branku vyhráli 8:6, přesto těsně před vyrovnávacím gólem Everton na několik minut zatlačili a v 68. minutě se dočkali zasloužené odměny. Z hranice šestnáctky vypálil Andy Reid přesně k levé tyči a golman hostí ani nezareagoval - 1:1. Ve velké šanci byl v 80. minutě opět Reid, ale Howard bravurně zachránil.

Ke konci utkání měli víc ze hry hosté, jenže ani jim už se skórovat nepodařilo. Everton se posunul na šesté místo, přeskočit jej může Bolton, který přivítá Arsenal. Charlton potřetí v sezoně remizoval a bodově se dotáhl na nováčka z Watfordu.

Liverpool se opět trápil, ale konečně vyhrál

První velkou šanci v úvodu ospalého utkání na Anfield Road měl po přihrávce Richardse až ve 24. minutě hostující Corradi, který pálil z hranice šestnáctky. Reina na míč nedosáhl, ale ten skončil několik decimetrů vedle pravé tyče.

Ve 32. minutě zahodil gólovou přílěžitost Luis García, který se po ideální dlouhé přihrávce ocitl sám před Weaverem, ale volnému Crouchovi nepřihrál a z pěti metrů napálil jen boční sít. Liverpool na konci prvního poločasu svého soupeře přitlačil před šestnáctku, ale branku nedal.

Domácí se trápili i ve druhé půli - více ze hry měl zpočátku hostující tým, který ovšem na bránu Reiny za celé utkání vystřelil jen dvakrát - všechny ostatní slibné pokusy končily těsně vedle. Liverpool zachránil v 67. minutě kapitán Steven Gerrard, pro kterého vybojoval míč po Bartonově chybě Dirk Kuijt a záložník Reds se trefil z téměř dvaceti metrů přesně k levé tyči. Benítezovi svěřenci po brance ožili, hosté jsou naopak otřeseni. Vyrovnat ovšem mohl v 84. minutě Samaras, který málem zaskočil Reinu technickým obloučkem do levého horního rohu.

Za Aston Villu si po delší době zahrál Milan Baroš, jenž vystřídal v 61. minutě Angela, ale střelecky se neprosadil. O výsledku vyrovnaného utkání rozhodly dva momenty v závěru prvního poločasu. Nejprve se ve 43. minutě prosadil zblízka Mlacolm Christie, který využil centr Yakubua. Těsně před pauzou fauloval v šestnáctce gólman Schwarzer Stiliana Petrova a penaltu proměnil Barry.

Fulham doplatil v souboji s nováčkem z Readingu na situaci z 16. minuty, kdy byl za faul na Kevina Doylea v pokutovém území vyloučen Pearce a následnou penaltu sám poškozený hráč proměnil ranou po zemi k pravé tyči. Vyrovnávací gól už mírný favorit do konce utkání nedal. O hubené výhře West Hamu nad Sheffieldem rozhodl v 36. minutě Mullins. Zápas Watford - Blackburn byl odložen.

Trápení Arsenalu pokračovalo i tentokrát v sobotním zápase s Boltonem. V utkání na Reebok Stadium opět třikrát zvonily břevno a tyče za zády Jaaskelainena, ale hosté opět prohráli - tentokrát 1:3. Skóre otevřel už v 9. minutě po rohovém kopu domácí Faye. Dva poslední góly Boltonu, které dal Anelka, byly ovšem sporné. První padl v závěru prvního poločasu po neodpískaném útočném faulu domácích a následném rychlém protiútoku, a další po sporném momentu, kdy se hráč domácích zřejmě ocitl v ofsajdu. Na 1:2 snižoval v závěru prvního poločasu hlavou Gilberto Silva, ale další gól už svěřenci Arsene Wengera nepřidali, byť domácí přestříleli. Bolton je už dokonce třetí.