Džeko přidal další trefu, na výhru proti Liverpoolu to ale nestačilo

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráčům Manchesteru City se vzdaluje vidina obhajoby ligového titulu. Po dnešním nepříliš výrazném výkonu doma remizovali s Liverpoolem 2:2 a na první Manchester United už ztrácejí devět bodů.

Citizens byli před výkopem pasováni do role favorita a tuto svou úlohu jakoby chtěli okamžitě potvrdit. Už po několika desítkách sekund hry se dobrou střelou prezentoval David Silva, ale brankář Pepé Reina byl připraven a Španělův ostrý projektil vytáhl nad břevno své branky.

Postupem času se však začali osmělovat také hosté a zejména díky aktivnímu Danielu Sturridgovi si vytvářeli nebezpečné šance. Sturridge v průběhu jedné minuty připravil dvě dobré palebné pozice pro Luise Suáreze, jenže uruguayský kanonýr tentokrát své pověsti nedostál a v obou případech minul.

A Reds za to tvrdě zaplatili. Na druhé straně se totiž zblízka prosadil Edin Džeko, jenž využil gólového centru Jamese Milnera z levé strany a pohodlně uklidil míč do sítě. Z vedení se však City radovali sotva pět minut, jelikož útočník Sturridge se po nevinně vyhlížející akci odhodlal ke střele z hranice pokutového území, která zapadla přesně k tyči branky Joa Harta.

Hosté mohli jít ještě před přestávkou do vedení, bohužel pro ně však nedorozumění mezi Hartem a Pablem Zabaletou vlastním gólem neskončilo. Reds tak musel na koně dostat až Steven Gerrard, který čtvrthodinu před koncem svou typickou dalekonosnou střelou nedal Hartovi sebemenší šanci.

Ani Liverpool se však ze svého vedení neradoval dlouho, jelikož o chvilku později srovnal Sergio Agüero. Ten nevypustil zdánlivě zbytečný sprint, lehce si poradil s chybně vyběhnuvším Pepém Reinou a krásným obloučkem z ostrého úhlu dokázal rozjásat domácí fanoušky.

V závěru utkání sahal po vítězném gólu spíše Liverpool, ale Sturridge podobnou střelou, jakou v prvním poločase srovnával, tentokrát na Harta nevyzrál.

Anglická liga - 25. kolo:
West Bromwich - Tottenham 0:1 (67. Bale)
Manchester City - Liverpool 2:2 (23. Džeko, 78. Agüero - 29. Sturridge, 73. Gerrard)