United táhl Rooney, Reds bodovali v Londýně, Blues nezvládli závěr

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Londýnský Arsenal prohrával v prestižním souboji s Liverpoolem už o dva góly, ale nakonec během dvou branek v rozmezí tří minut dotáhl utkání k remíze 2:2.

Scholes vs. "ledoví bandité"

Liverpool vstupoval do utkání na Emirates Stadium s vědomím, že v posledních jedenácti vzájemných duelech porazil Arsenal pouze jednou. Na svěřencích trenéra Brendana Rodgerse nebylo však vůbec patrné ani vyřazení z FA Cupu Oldhamem a podařilo se jim domácí Gunners dokonale zaskočit. Už po pěti minutách se po marných snahách odkoupnout míč z pokutového území prosadil tečovanou střelou Luis Suárez a přidal svůj sedmnáctý ligový gól v sezoně.

Téměř vzápětí po rozehrávce vysunul Suárez perfektním pasem do šance Daniela Sturridge, ale jeho rána prolétla pouze kolem tyče brankáře Wojciecha Szczesnyho.

Arsenal se sice snažil o rychlou kombinaci až do pokutového území, ale bezvýsledně. Když už se Theo Walcott dostal k dobré střele, ještě lepším zákrokem ji zneškodnil gólman Pepe Reina.

Reds mohli po půli vést i o tři branky. Dalšímu gólu v síti Gunners zabránil Lukas Podolski, který po rohovém kopu odvrátil z brankové čáry míč po hlavičce Daniela Aggera. Těsně před poločasem nepotrestal vyběhnutí Szczesnyho hostující Jordan Henderson, jehož oblouček zapadl pouze na horní síť. Hráče domácího celku do kabin doprovázel pískot fanoušků.

Po pauze si domácí situaci ještě zkomplikovali, když nechali obranou projít Hendersona, který podrthl svůj dobrý výkon druhou brankou Reds.

Domácí se však záhy dočkali kontaktního gólu, když si na centr Jacka Wilshera z přímého kopu naskočil Olivier Giroud a díky zaváhání Aggera snížil přesnou hlavičkou na 1:2.

Liverpool přišel o své vedení už za další tři minuty, kdy rychlou kombinaci Santiho Cazorly, Girouda a Walcotta zakončil posledně jmenovaný překvapivou ránou ke vzdálenější tyči, se kterou brankář Reina očividně nepočítal.

V závěru se do útoku více dral Arsenal, aktivitou hýřil zejména Giroud, který se prezentoval další nebezpečnou střelou. Tu ale Reina kryl. Na druhé straně mohl v nastavení rozhodnout Suárez, ale ani Szczesny už míč za svá záda nepustil.

Bale zachránil "Kohouty", Rooney táhl United

Už v prvním poločase se dvakrát prosadil obránce Evertonu Leighton Baines a West Brom měl ve druhé půli těžkou pozici. Baines otevřel střeleckou listinu utkání povedenou střelou z hranice pokutového území, aby vedení zvýšil proměněnou penaltou na konci první půle. Po hrubé chybě obránce Evertonu Johna Heitingy snížil útočník WBA Shane Long a bylo zaděláno na napínavý finiš. V tom měly šance oba týmy, ale jak Graham Dorrans tak Steven Pienaar svoje gólovky neproměnili.

Až zázračný gól Garetha Bale deset minut před koncem zachránil Tottenhamu na půdě Norwiche bod. Domácí Norwich prokázal výrazně lepší formu než v ostudném utkání FA Cupu s Lutonem a také se po brance Wese Hoolahana ujal po půlhodině hry vedení. Vedení mohl zvýšit Sebastien Bassong, až následně zahrozili hosté prostřednictvím pokusu Jeramain Defoea. Spurs byli ve druhé půli lepším týmem a srovnali po samostatném průniku Balea.

Poměrně jasnou záležitostí mělo být utkání Manchesteru United se Southamptonem, nicméně hostující Saints ujali vedení už ve 3. minutě. To Jay Rodriguez využil nepochopitelné přihrávky Michaela Carricka, byl u míče dřív než brankář David de Gea a poslal svůj tým do vedení. United ale srovnali během čtyř minut, kdy si na přihrávku Shinji Kagawy naběhl Wayne Rooney a vyrovnal. Japonský fotbalista také trefil tyč předtím, než Rooney přidal zblízka svůj druhý gól. Po přestávce se Southampton sympaticky snažil o vyrovnání, to ale nepřišlo.