Kanonýr Michu okradl o dva body i Manchester United

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Manchester United se ve šlágru 18. kola Premier League rval až do posledních minut o vítězství na hřišti velšské Swansea, ale nakonec si do tabulky připisuje pouze jeden bod za remízu 1:1.

Po zahřívací čtvrthodince se jako první prosadili hosté, kterým se povedlo zužitkovat rohový kop. Robin van Persie posadil míč na hlavičku Patrice Evry, jenž se trefil přesně k zadní tyči.

Domácí brzy pookřáli a aktivitou hýřil zejména obávaný ofenzivní záložník Michu. Jeho první pokus hlavou po centru Nathana Dyera ještě mířil mimo branku, ale po půlhodině hry se již dočkal. Wayne Routledge přesně rozehrál míč do strany na Jonathana de Guzmána, jehož střelu brankář David de Gea vyrazil pouze k nohám Michua, který se z dorážky radoval z 13. ligového gólu v sezoně.

Swansea narostla křídla a hosté se ocitli pod tlakem. Podél brankové čáry se prodíral De Guzmán, ale střelou z ostrého úhlu De Geu nezaskočil.

Red Devils se připomněli až těsně před poločasem, kdy si na přihrávku Evry od brankové čáry naběhnul Wayne Rooney, ale nikým nekrytý zakončil jen do brankáře Michela Vorma.

Po přestávce už se duel odehrával téměř výhradně v režii Manchesteru United, který si tvořil jednu šanci za druhou. Tu první měl po přihrávce Van Persieho nabíhající Ashley Young, ale do střely mu na poslední chvíli skočil Ashley Williams.

Van Persie se poté dostal do zakončení sám, ale jeho oblouček po centru Rooneyho zaťukal pouze na horní část břevna Vormovy branky. Domácí gólman musel následně předvést svůj pohotový reflex po hlavičce Michaela Carricka.

Hosté se snažili o vítěznou branku až do úplného závěru, ale Swansea se v poslední desetiminutovce podařilo nápor nápor hostů přeci jen zmírnit a oba celky si tak body rozdělily.