Manchester United porazil Chelsea gólem z ofsajdu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Chelsea v zápase 9. kola Premier League s Manchesterem United doplatila na vyloučení dvou hráčů a připsala si první porážku v nové ligové sezóně. Hostům však při vítězném gólu na 3:2 zjevně pomohl ofsajd.

Manchester United dával od začátku utkání na Stamford Bridge Chelsea vědět, že hodlá stáhnout její čtyřbodový náskok na čele tabulky. Už ve čtvrté minutě se do míče opřel hostující Robin van Persie a jeho odraženou střelu od tyče si srazil do sítě David Luiz. Nutno podotknout, že domácí zadák mohl se situací jen těžko něco dělat.

O několik minut později bylo domácím ještě hůře poté, co se po pravé straně hřiště probil Luis Antonio Valencia a po jeho centru dostal Van Persie nečekaně mnoho prostoru ke vstřelení druhé branky Red Devils.

Opaření domácí se jen pozvolna dostávali zpět do hry a soupeře dostali pod tlak až v závěru prvního poločasu. Nejprve centr Oscara po zásahu Jonnyho Evanse skončil na tyči, následně se vyznamenal brankář David de Gea, který skvěle lapil šanci Fernanda Torrese.

Blues se však přeci jen podařilo vstřeli gól do šatny poté, co přímý kop precizně zakroutil do branky Juan Mata a zlepšil domácím fanouškům náladu.

[img id="39913"]
Ta byla v západním Londýně ještě lepší v 53. minutě. Přetažený centr Maty vrátil před branku Oscar a míč trknul do sítě nabíhající záložník Ramires – 2:2.

V dalších minutách však domácím nastaly krušné chvíle, protože hned dva z nich museli předčasně opustit hřiště. Za taktický faul v pozici posledního hráče viděl červenou kartu Branislav Ivanovič, krátce po něm čekal stejný verdikt na útočníka Torrese, který viděl druhou žlutou za nafilmovaný pád.

Netrvalo dlouho a hosté výhodu dvou mužů v poli zužitkovali. Brankář Petr Čech sice ještě vyškrábl střelu Van Persieho, ale následně už nestačil zareagovat na další ránu Rafaela Da Silvy a dorážku Javiera Hernándeze. Opakované záběry však usvědčily mexického forvarda z ofsajdového postavení. Oslabená Chelsea se ve zbytku zápasu alespoň na vyrovnání už nezmohla.

Premier League, 9. kolo:
Chelsea – Manchester United 2:3 (1:2)
Branky: Mata (44.), Ramires (53.) – Luiz vlastní (4.), Van Persie (12.), Hernández (75.)