Nepřesvědčivý Arsenal zachránil Arteta, Citizes zase Tévez

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Manchester City doslova a do písmene vybojoval doma výhru nad Swansea. Arsenal pokračoval v nepříliš povedených výkonech a na Emirates Stadium porazil QPR jediný gólem Mikela Artety. Dramatickou bitvu viděli diváci v Readingu, kde domácí remizovali s Fulhamem v zápase, ve kterém padlo šest branek. Naopak ani jediný gól neviděli diváci ve Stoke, kam zavítal Sunderland. Důležitou výhru si připsal Wigan, ten si poradil s West Hamem. Ve Villa Parku remizovala Aston Villa s Norwichem.

Manchester City utrpěl výhru nad Swansea díky jedinému gólu Carlose Téveze z druhého poločasu a City se tak posunuli na druhou příčku v tabulce. Po špatném výkonu v týdnu proti Ajaxu předvedli svěřenci Roberta Manciniho dalších nezáživných devadesát minut. Ve hře je držel zejména brankář Joe Hart, který mužstvu pomohl při šancích Pabla Hernándeze a Michu. Hodinu po začátku zápasu se ovšem parádní trefou z osmadvaceti metrů prosadil Tévez a zachránil pro domácí tři body.

Gól Mikela Artety z 84. minuty zlomil odpor Queens Park Rangers a domácí Arsenal tak ukončil týden plný zvratů důležitou, ale nepřesvědčivou výhrou. Arteta se trefil zblízka poté, co jeho hlavička orazítkovala břevno branky soupeře a Gunners si tak po prohrách s Norwichem a Schalke připsali tři body. Vítězný gól padl jen krátce po vyloučení Stephana M’Biy, který zbytečně atakoval Thomase Vermaelena, nedisciplinovanost přišla i tentokrát svěřence Marka Hughese draho. Výborné příležitosti srovnat skóre měli v nastaveném čase Esteban Granero a Jamie Mackie, ale skóre se neměnilo. Výrazným pozitivem pro Arsenal byl návrat Jacka Wilshera, který odehrál 67 minut a připsal si první start za 17 měsíců.

Fotbalista Readingu Hal Robson-Kanu dal gól v poslední minutě a zajistil svému týmu alespoň bod z napínavého zápasu s Fulhamem. Zaslouženého vedení se ještě do půle ujali právě domácí po úžasné střele Mikela Leigertwooda. Fulham ale zabojoval a dvěma góly stav otočil, nejdříve se prosadil Bryan Ruiz a na 2:1 zvyšoval Chris Baird. Pět minut před koncem ovšem vyrovnal Garath McCleary. Ale to ještě nebylo zdaleka vše, v 88. minutě dal třetí gól Fulhamu Dimitar Berbatov a už se zdálo, že hostům zařídil všechny tři body. V poslední chvíli se podařilo domácím Royals srovnat a uzmuli alespoň bod. Reading tak stále na svoje první vítězství v sezóně čeká, zatímco Fulham se posunul na šestou příčku.

Stoke doma přivítalo Sunderland a potvrdilo roli remízového specialisty, když ani jeden tým branku nevstřelil a body se dělily. Domácí byli lepší týmem, na druhou stranu ale měli štěstí, a to ve chvíli, kdy Robert Huth zahrál po střele Stevena Fletchera rukou v pokutovém území, rozhodčí to ovšem neviděl. Brankář hostujících Black Cats Simon Mignolet několikrát svůj tým podržel, před přestávkou výborně zasáhl proti pokusům Charlie Adama a Ryana Shawcrosse. Stoke přišli v boji o Marca Wilsona, který musel být Fletcherově zákroku odnesen ze hřiště. Pět minut se nehrálo a Wilsona nakonec odvezli do nemocnice. Stoke remizovalo v šesti z devíti ligových zápasů, Sunderland je na tom podobně, jen odehrál o zápas méně.

Wigan zaznamenal první domácí výhru v sezóně a navíc proti nevýraznému West Hamu předvedl pohlednou hru. Do brzkého vedení poslal domácí Latics Ivan Ramis, jeho povedený volej zapadl do rohu branky Jeana Beausejoura. O zaslouženou druhou branku v síti hostí se po špatném výkopu Jussi Jääskeläinena postaral střelou z dvanácti metrů James McArthur. West Ham by v případě výhry postoupil už na čtvrté místo v tabulce, ale brankáře Ali Al-Habsiho prakticky neohrozil. Až v nastaveném čase snížil hlavou James Tomkins.

Hlavička Michaela Turnera zajistila Norwichi remízu na hřišti Aston Villy, která dohrávala zápas o deseti. Manažer Villans opouštěl v létě Norwich za ně zcela příjemných okolností, o to mělo mít devadesát odpoledních minut v Birminghamu větší náboj. Domácí se dostali do vedení v prvním poločase díky chladnokrevnému zakončení Christiana Bentekeho. Místo toho, aby vedení navýšili, hráli téměř celou druhou půli v oslabení. Uběhlo jen sedm minut druhého dějství a fotbalista Aston Villy Joe Bennett byl po druhé žluté kartě vyloučen. Po zbytek zápasu si udržovali hosté převahu a jejich tlak došel zúročení v 79. minutě, kdy hlavou vyrovnal Turner.

Anglická liga - 9. kolo:

Aston Villa - Norwich 1:1 (27. Benteke - 79. Turner)
Arsenal - QPR 1:0 (84. Arteta)
Reading - Fulham 3:3 (26. Leigertwood, 85. McCleary, 90. Robson-Kanu - 61. Ruiz, 77. Baird, 88. Berbatov) Stoke - Sunderland 0:0
Wigan - West Ham United 2:1 (8. Ramis, 47. McArthur - 90. Tomkins).
Manchester City - Swansea 1:0 (61. Tévez).