Liverpool vinou vlastních chyb jen remizoval se City

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Šlágr 2. kola Premier League mezi Liverpoolem a Manchesterem City skončil nerozhodně 2:2. V zajímavém utkání měli blíže k výhře domácí Reds, ale vlastními chybami v obraně se hned dvakrát připravili o nadějné vedení.

Úvod střetnutí byl z obou stran opatrný, v první desetiminutovce stojí za zmínku snad jen přímý kop obránce hostí Aleksandara Kolarova, který však brankář Pepé Reina bez větších potíží ukryl ve své náruči.

Velké věci se děly až po necelé dvacetiminutovce hry. Na jedné straně po centru Raheema Sterlinga v dobré šanci jen těsně vedle pálil Fabio Borini, na straně druhé se z prakticky nulového úhlu málem trefil Carlos Tévez, ale trefil jen tyč, načež obránci domácích míč odklidili do bezpečí.

Po půlhodině už šli Reds do vedení a hlavní roli v tom sehrál Steven Gerrard. Jeho nebezpečný centr si nejprve málem do vlastní sítě srazil Vincent Kompany, ale z následného rohového kopu, který kopal Gerrard, už City takové štěstí neměli a hlavičkující Martin Škrtel rozjásal domácí tribuny.

Následující minuty příliš vzruchu nenabídly, oživení zápasu tak přinesla až vyrovnávací branka hostí. Ta padla po hrubé chybě brankáře Reiny, jenž svým zákrokem netrefil centr Téveze, míč se štěstím propadl až k Yayovi Tourému a ten s přehledem uklidil míč do prázdné brány.

Odpověď Liverpoolu na sebe nenechala dlouho čekat. Po ruce Jacka Rodwella se k přímému kopu postavil Luis Suárez a parádní technickou střelou překonal Joe Harta. Anglický brankář se samotným balónem nemohl nic dělat, ale vytknout mu lze postavení zdi, kterou Suárez až příliš jednoduše obstřelil.

Jakoby však domácí ani nechtěli zápas vyhrát, deset minut před koncem předvedl katastrofální hrubku obránce Škrtel, svou malou domů našel přesně kopačku Téveze a ten už si s nabídnutou šancí dokázal poradit.

Liverpool ještě měl možnosti na vstřelení vítězné branky, ale Jonjo Shelvey ani Andy Carroll neuspěli. Na druhé straně dvě nebezpečné příležitosti spálil Edin Džeko.