Manchester se o výhru strachoval, Swansea zatím válí

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Manchester United v základní sestavě s Robinem van Persiem se ve druhém kole Premier League představil doma proti Fulhamu a mohl slavit výhru 3:2. Tři body má i Swansea, která po přídělu do sítě QPR nyní porazila West Ham United 3:0 a vede tabulku se skóre 8:0.

Fulhem na půdě United šel překvapivě do vedení po trefě Duffa ze třetí minuty. O vyrovnání se postarala nová posila Van Persie v 10. minutě a ve 35. minutě se prosadila další letní posila - Kagawa. United náskok před poločasem ještě navýšili po gólu Rafaela. Po hodině hry si však dal Vidič vlastní branku a domácí se museli o výhru strachovat. Nakonec však tři body uhájili, k čemuž jim pomohly i dobře postavené tyče.

Úvod ligy nevyšel Aston Ville, která je zatím bez bodu. Po prohře s Evertonem 1:3 je na chvostu tabulky bez bodu. Ztratil i Tottenham, který doma neporazil WBA, když o tři body přišel až v nastaveném čase po vyrovnávací brance Morrisona.

[obrazek id="39144"]
V posledním sobotním duelu porazila londýnská Chelsea a opět se ukázalo, jak dobrým tahem bylo angažování belgického talentu Edena Hazarda, jenž přišel z Lille. Nejprve otevřel skóre proměněnou penaltou a v závěru prvního poločasu přihrál na pojišťující gól Torresovi. Po změně stran se několikrát musel předvést i gólman Petr Čech, jenž si na nedostatek práce nemohl stěžovat.

Premier League - 2. kolo:
Swansea - West Ham United 3:0 (20. Rangel, 29. Michu, 64. Graham)
Aston Villa - Everton 1:3 (75. Ahmadi - 3. Peinnar, 31. Fellaini, 40. Jelavič)
Manchester United - Fulham 3:2 (10. Van Persie, 35. Kagawa, 41. Rafael - 3- Duff, 64. Vidič vlastní)
Norwich - Queens Park Rangers 1:1 (11. Jackson - 19. Zamora)
Southampton - Wigan 0:2 (51. Santo, 89. Kone)
Tottenham - West Bromwich Albion 1:1 (74. Assou-Ekotto - 90. Morrison)
Chelsea - Newcastle 2:0 (20. Hazard z penalty, 45.+3. Torres)