Rozhodne souboj "Rudých" Wayne Rooney?

Obránce Manchesteru United Rio Ferdinand má před nadcházejícím duelem s Liverpoolem jasno. Pokud by si měl tipnout, kdo z jeho týmu se střelecky prosadí, pak by to byl Wayne Rooney.

Rozhodne souboj "Rudých" Wayne Rooney?
"Kdybych sázel, jednoznačně by to u mě Wayne vyhrál," nechal se slyšet Ferdinand v rozhovoru pro BBC Five Live Sport. "Nicméně nezáleží na tom, kdo z nás se prosadí. Hlavně, abychom zvítězili," dodal.

Rooney, který v úterý oslaví jednadvacáté narozeniny, nedal gól v Premier League od srpna a proti Liverpoolu odehraje svůj stý zápas v dresu Manchesteru United. Trenér sir Alex Ferguson mu přitom už nalinkoval budoucnost. "Doufám, že Wayne odehraje za United tisíc zápasů," uvedl. "On je přesně typ hráče, jakého potřebujeme, a jemu se v Manchesteru líbí. S klidným svědomím mohu prohlásit, že Rooney je nejlepší jednadvacetiletý fotbalista, jakého jsem kdy viděl," složil poklonu svému svěřenci Ferguson.

Pokud Fergusonova parta v neděli vyhraje, vrátí se zpět do čela Premier League, kde se momentálně vyhřívá Chelsea. Zároveň by tak Reds dělila od špice tabulky jedenáctibodová propast, což brankář Liverpoolu José Reina považuje za příliš velkou ztrátu.

Trenér Liverpoolu Rafael Benítez nicméně zůstává optimistou. "Všechno samozřejmě není v pořádku, ale zlepšujeme se. Rádi bychom nastolený trend potvrdili i proti United," přiznal. "Nepřemýšlím v tom smyslu, že pokud prohrajeme, ztratíme naději na titul. Raději se zaobírám tím, co se stane, pokud zvítězíme," vysvětlil své pozitivní myšlení Benítez, jenž se zároveň domnívá, že letos bude boj o titul mnohem napínavější než loni.

Šlágr 9. kola Premier League začíná ve 14 hodin a řídit jej bude rozhodčí Graham Poll.

[ 22.10.2006 - bbc.co.uk / eFotbal.cz ]