Chelsea znemožnila Rangers, hattrickem se blýskl Torres

[tag]VIDEO[/tag] Chelsea Londýn uštědřila v nedělním utkání 36. kola anglické fotbalové ligy mužstvu QPR debakl 6:1 a dvě kola před koncem soutěže ztrácí na pozice zajišťující účast v kvalifikaci o Ligu mistrů už pouze jediný bod. Hattrickem se blýskl španělský útočník Fernando Torres.

Svěřenci trenéra Roberta di Mattea si nemohli přát lepší vstup do zápasu. Už v první minutě otevřel skóre Sturridge, na kterého o deset minut později navázal Terry. Pak už začal úřadovat znovuzrozený kanonýr Fernando Torres. V 19. a 25. minutě dvěma trefami prakticky rozhodl zápas a o poločasové přestávce se šlo do kabin za stavu 4:0.

Chelsea po pauze zvolnila, ale namlsaný Torres v 64. minutě završil hattrick. Na 6:0 zvýšil Malouda, poslední slovo ale měli hosté, kteří se v závěrečných minutách dočkali alespoň čestné trefy díky Cissemu.

Hráči Tottenhamu Hotspur se díky vítězství 2:0 dostali na čtvrté místo tabulky. Skóre otevřel v prvním poločase nizozemský reprezentant Van der Vaart, definitivní rozhodnutí přišlo v 75. minutě z kopačky Walkera.

Anglická Premier League, 36. kolo

Chelsea - Queens Park Rangers 6:1 (4:0)
Branky: 19., 25. a 64. Torres, 1. Sturridge, 13. Terry, 80. Malouda - 84. Cissé.

Český brankář Petr Čech odchytal za Chelsea celý zápas, jeho protějšek Radek Černý zůstal pouze na lavičce QPR.

Tottenham Hotspur - Blackburn Rovers 2:0 (1:0)
Branky: 22. Van der Vaart, 75. Walker.