Trápící se Wigan zkusí překvapit lídra

Celkem pět utkání nejvyšší anglické souteže nabídne o víkendu svým divákům Galaxie sport. V prvním zápase na sebe narazí loňský černý kůň Premier League Wigan a současný lídr Manchester United, dále můžete sledovat souboj Arsenalu s Watfordem, Readingu s Chelsea, Newcastlu s rozjetým Boltonem a Fulhamu s Charltonem.

Trápící se Wigan zkusí překvapit lídra
Tato pozvánka je připravována ve spolupráci s Galaxií sport, partnerem portálu eFotbal.cz.

Wigan - Manchester United
Fanoušci Wiganu zatím jen nostalgicky vzpomínají na úspěšné tažení svého týmu loňskou sezónou Premier League. Latics se na podzim trápí a živoří ve spodních patrech ligové tabulky. Zato Manchester United válcuje jednoho soupeře za druhým a dokazuje svým nejbližším konkurentům, že to s útokem na titul myslí i tentokrát zcela vážně. Rudí ďáblové si přijedou na hřiště Wiganu pro další tři body, ale bez boje je na horké půdě JJB Stadium rozhodně nezískají. Sledujte přímý přenos utkání Wigan-Manchester United v sobotu 14. října od 13:40 na Galaxii-sport.

Arsenal – Watford
Arsenal konečně prolomil prokletí nového stadionu a na Emirates Stadium oprášil svou zašlou domácí slávu. Po úvodních klopýtnutích jsou Kanonýři na vlastní půdě opět suverénní a nahánějí soupeřům hrůzu. Se značnými obavami pojede na sever Londýna i Watford. Tým z předměstí anglické metropole zvládl vstup do nejvyšší soutěže nejhůř ze všech tří nováčků a čeká ho velice složitá sezóna. Jakýkoliv bodový zisk z Emirates Stadium by proto měl pro Sršně cenu zlata. Sledujte přímý přenos utkání Arsenal-Watford v sobotu 14. října od 15:55 na Galaxii-sport.

Reading – Chelsea
Reading si po postupu do Premier League počíná naprosto suverénně a je zatím nejúspěšnější ze všech tří ligových nováčků. Svěřenci manažera Steva Coppella překvapují Anglii nejen dobrými výsledky, ale i atraktivní hrou. V sobotu 14. října přijede na Madejski Stadium londýnská Chelsea, která nevstoupila do sezóny tak jistě jako do předchozích dvou mistrovských ročníků. O to větší však bude touha Mourinhova týmu po úspěchu na hřišti štiky soutěže. Reading však doma ještě neprohrál a nehodlá se skolnit ani před jasným favoritem. Přímý přenos utkání Reading-Chelsea začíná na Galaxii-sport v 18:10.

Newcastle – Bolton
Straky z Newcastlu chtěly v letošní sezóně vrátit svému klubu ztracený lesk. Jenže Newcastle opět tápe a dobré výsledky znehodnocuje zbytečnými ztrátami. O poznání lépe se vede Boltonu, který ani po aféře svého manažera neztratil sílu a zdatně drží krok s čelem tabulky. Pokud však skutečně chtějí Wanderers pomýšlet na pohárovou Evropu, musí častěji bodovat na hřištích soupeřů. V Newcastlu však budou muset o úspěch tvrdě bojovat. Sledujte přímý přenos utkání Newcastle-Bolton v neděli 15. října od 16:55 na Galaxii-sport.

Fulham – Charlton
Fulham se usadil v klidném středu ligové tabulky a nehodlá v této sezóně řešit sestupové starosti. Svěřenci manažera Chrise Colemana naopak pomýšlejí na umístění v horní polovině tabulky. Existenční problémy má však Charlton. Addicks vstup do nového ligového ročníku vůbec nezvládli a krčí se na poslední příčce. Klub se stále nevzpamatoval z odchodu manažera Curbishleyho a zatím výsledkově naprosto strádá. V londýnském derby proti Fulhamu už potřebuje Charlton bezpodmínečně bodovat. Sledujte dohrávku 8. kola Premier League v pondělí 16. října od 20:55.

[ 11. 10. 2006 - Jakub Otava, eFotbal.cz / Foto: Reuters ]