Bosingwa zachránil Chelsea remízu se Swansea

Chelsea nepředvedla na půdě Swansea dobrý výkon, ale díky šťastné trefě obránce Josého Bosingwy si odváží alespoň bod za remízu 1:1.

Swansea na svého slavnějšího soupeře vlétla téměř bez respektu a od začátku Blues výrazně přehrávala. Domácí si také vytvořili první vážnou šanci poté, co svému týmu zavařil vyběhnutím z branky Petr Čech, jehož nedůrazného odkopu se zmocnil Gylfi Sigurdsson, ale za českého gólmana ještě na brankové čáře zaskočil David Luiz. V akci pokračoval Danny Graham, do jehož rány se pro změnu postavil Branislav Ivanovič, třetí dorážku už lapil Čech.

Chelsea zhruba od 20. minuty hru více vyrovnala a sama se pokusila několikrát ohrozit branku Swans. Na brankáře Michela Vorma stříleli Daniel Sturridge, David Luiz či Juan Mata, ale bez efektu.

Na druhé straně už se však skóre měnilo. K odraženému míči se dostal Scott Sinclair a jeho technický pokus zapadl přesně do horního rohu Čechovy branky. Sinclair přišel do Swansea právě z Chelsea, a tak svůj gól ani příliš neslavil.

Hned zkraje druhé půle se Chelsea pustila do útočení, ovšem její optická převaha byla zcela bezvýsledná. Nejblíže ke gólu měla tečovaná střela Michaela Essiena, která prolétla kousek nad břevnem.

Na druhé straně mohl rozhodnout Nathan Dyer, ale ani jeho pokus z hranice pokutového území se nevešel mezi tři tyče.

Branku minul po svém průniku také José Bosingwa, snahu o vyrovnání Chelsea ještě zkomplikoval Ashley Cole, který za faul na Dyera viděl druhou žlutou kartu a musel předčasně opustit hrací plochu.

Druhý průnik Bosingwy do pokutového území už však skončil šťastným vyrovnávacím gólem, jelikož do střely portugalského zadáka se tělem vložil domácí obránce Neil Taylor.

Fotbalisté Manchesteru United porazili v úterním utkání 23. kola Premier League na domácím hřišti Stoke City 2:0, když se dvakrát prosadili z penalty. Nadále však vede o skóre před United jejich městský rival Manchester City, i když prohrál na půdě Evertonu 0:1.

Zápas musel být těsně před koncem prvního poločasu asi na pět minut přerušen, když na hřiště vběhl fanoušek, který se připoutal k tyči branky. Policie však muže rychle odvázala a odvedla.