Citizens se opět osamostatnili na čele díky Džekovi

Manchester City zvítězil v pondělní dohrávce 21. kola Premier League nad Wiganem 1:0, když vítězný gól "Citizens" na půdě posledního celku tabulky vstřelil exteplický útočník Edin Džeko ve 22. minutě. Manchester City je v čele soutěže o tři body před svým městským rivalem United.

Manchester City v zápase s posledním Wiganem od začátku plnil roli favorita a tlačil se do ofenzívy. Gólu se dočkal v 22. minutě, kdy Edin Džeko trknul do sítě míč po přímém kopu Davida Silvy.

Druhá půle se proměnila ve festival zahozených šancí Citizens, při nichž „exceloval“ zejména Džeko. Bosenský forvard si technickou střelou nepřišel na brankáře Ali Al-Habsího a slabě zakončil i po zdařilém sólovém průniku Sergia Agüera. Hosty mohly zahozené šance mrzet, jelikož na druhé straně se v dobré pozici ocitl James McCarthy, ale v klíčovém momentu podržel Citizens brankář Joe Hart.