Swansea po statečném výkonu skolila Arsenal

V dramatické přestřelce, ve které diváci viděli celkem pět branek, porazila Swansea londýnský Arsenal 3:2.

Diváci na Liberty Stadium se dočkali rychlé branky, k nelibosti domácích příznivců to však bylo do sítě Swansea. Andrej Aršavin dobře načasoval přihrávku na Robina van Persieho a nizozemský útočník už v 5. minutě zaznamenal svoji 18. ligovou trefu v sezóně.

Gunners však po vedoucí brance zcela přenechali iniciativu domácím, což se jim záhy nevyplatilo. Když se Nathan Dyer pokoušel v pokutovém území rychle otočit s míčem, vložil do jeho pohybu nohu Aaron Ramsey a rozhodčí Michael Oliver s odpískáním penalty neváhal. Střelou po levé ruce brankáře Wojciecha Szczesnyho vyrovnal domácí penaltový specialista Scott Sinclair. Detailní opakované záběry však ukázaly, že k faulu zřejmě nedošlo a domácí záložník pouze ztratil po kontaktu s Ramseym rovnováhu.

Do konce poločasu měl další šanci Van Persie, ovšem tentokrát v souboji jeden na jednoho uspěl brankář Michel Vorm. Na druhé straně prověřil Szczesnyho levačkou Dyer.

Po změně stran se utkání zvrhlo v opravdové fotbalové drama. Nejdříve sice pálil z dobré pozice nepřesně Aršavin, ovšem zhruba od 50. minuty začala Swansea hosty jasně přehrávat a logickým vyústěním byl i vedoucí gól. Ten po chytré přihrávce Joea Allena vstřelil aktivitou hýřící Dyer.

Ani domácím však vedení nevydrželo dlouho, o malou chvíli později si totiž na pas Johanna Djouroua naběhl Theo Walcott a jemným obloučkem poslal míč za záda brankáře Vorma. Avšak ihned z protiútoku a téměř identické situace vrátil domácím vedení střelou k tyči Danny Graham.

Tou dobou byli už na hřišti i Thierry Henry a Tomáš Rosický, trenér Arsene Wenger ve snaze o vyrovnání stáhl i obránce Pera Mertesackera a nahradil jej mladým Alexem Oxlade-Chamberlainem. Právě německý stoper měl před svým odchodem ze hřiště dobrou šanci vyrovnat, ale po rohovém kopu z několika metrů trestuhodně minul.

V zakončení se několikrát ocitl i Rosický, ale po centru Oxlade-Chamberlaina z voleje přestřelil a s dalším pokusem českého záložníka z 18 metrů si poradil brankář Vorm. Více už domácí Arsenalu nepovolili a mohli se tak radovat z cenného skalpu favorita.

Premier League, 21. kolo:
Swansea - Arsenal 3:2 (1:1)
Branky: 16. z pen. Sinclair, 58. Dyer, 70. Graham - 5. van Persie, 69. Walcott.
Český reprezentant Tomáš Rosický přišel na hřiště v 63. minutě jako střídající hráč.