Henry přišel na hřiště 20 minut před koncem a vystřelil postup

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Mužstvo Arsenalu Londýn porazilo v pondělí ve 3. kole FA Cupu Leeds United 1:0. Vítězný gól vstřelil v 78. minutě francouzský útočník Thierry Henry, který se v dresu "Gunners" objevil po téměř pěti letech strávených v Barceloně a New Yorku.

Thierry Henry, který v Arsenalu dva měsíce hostuje z týmu New York Red Bulls, přišel na hřiště v 68. minutě místo marockého útočníka Šamacha. O deset minut později dostal na levou stranu do šestnáctky kolmou přihrávku od Alexe Songa a svou typickou střelou placírkou na zadní tyč zápas rozhodl.

Arsenal tak díky Henryho trefě před téměř 60 tisíci diváky slavil nejen postup do 4. kola FA Cupu, ale rovněž slavný návrat své ikony.

Svůj gól číslo 227 v dresu Arsenalu náležitě oslavil s manažerem Arsenem Wengerem. V předchozím průběhu měl největší šanci domácích Mikel Arteta, ale neproměnil. Leeds, který bránil většinu času v deseti lidech, byl nejblíže góly díky pokusu Michaela Browna. V závěru ještě pozlobil Wojciecha Szczesnyho v brance Gunners Mikael Forssell, ale polský brankář jeho přízemní střelu chytil.

Henry měl po utkání velkou radost. "Vždycky si budu dnešek pamatovat. Když jsem dal gól, měl jsem úžasný pocit. Jen jsem se připojil ke klubu jako fanda a teď už vím, jaké to je skórovat za tým, kterému fandíte," řekl Henry.