Arsenal zkolaboval a nemá ani bod, Chelsea zachránil Lampard

Hráči Arsenalu sice vedli až do 85. minuty na půdě Fulhamu 1:0, nakonec však nezískali do tabulky ani bod, protože prohráli 1:2. Fulham tak jako jediný tým v pondělí v Premier League bodoval na domácí půdě.

Fotbalisté Chelsea vyhráli v pondělí v zápase 20. kola Premier League na půdě Wolverhamptonu 2:1, když vítězný gól vstřelil chvíli před koncem zkušený záložník Lampard. Chelsea se dostala do vedení chvíli po poločase díky trefě Ramirese, ale v 85. minutě překonal gólmana Petra Čecha domácí Ward a zdálo se, že "Blues" opět klopýtnou. Nakonec ale Chelsea brala tři body.

V posledním pondělním utkání Arsenal senzačně prohrál na hřišti Fulhamu 1:2. "Kanonýři" se sice ujali vedení ve 21. minutě, když se prosadil Koscielny, jenže necelou čtvrthodinu před koncem byl vyloučen Djourou a domácí výhody jednoho muže v poli dokonale využili.

Nejprve v 85. minutě vyrovnal Sidwell a ve třetí minutě nastavení otočil skóre Zamora. Český záložník a reprezentační kapitán Tomáš Rosický přišel na hřiště po hodině hry a byl tak u obou gólů Fulhamu. Za stavu 1:1 měl v 90. minutě dokonce možnost zakončit útočnou akci z velkého vápna. V palebné pozici ale volil přihrávku. Když se k němu po závaru míč zpátky odrazil, mířila jeho střela hodně nad.

První anglická liga, 20. kolo - pondělní výsledky:

Blackburn Rovers - Stoke City 1:2 (0:2)
Branky: 70. Goodwillie - 17. a 45. Crouch.

Queens Park Rangers - Norwich City 1:2 (1:1)
Branky: 11. Barton - 42. Pilkington, 83. Morison. ČK: 36. Barton.
Brankář Radek Černý proseděl zápas na lavičce náhradníků QPR.

Aston Villa - Swansea City 0:2 (0:1)
Branky: 5. Dyer, 47. Routledge.

Wolverhampton - Chelsea 1:2 (0:0)
Branky: 85. Ward - 54. Ramires, 89. Lampard.
V brance vítězů odchytal zápas český gólman Petr Čech.

Fulham - Arsenal 2:1 (0:1)
Branky: 85. Sidwell, 90+3. Zamora - 21. Koscielny. ČK: 78. Djourou (A).
Český obránce Zdeněk Grygera do zápasu nezasáhl kvůli zranění, jeho krajan a spoluhráč Marcel Gecov proseděl zápas na lavičce náhradníků. Český záložník Tomáš Rosický nastoupil v dresu "Kanonýrů" až v 65. minutě.