Manchester City gólem Silvy zdolal Arsenal

Šlágr 16. kola Premier League mezi Manchesterem City a Arsenalem skončil ve prospěch domácích City, kteří po jediné brance Davida Silvy zdolali svého soka v poměru 1:0.

Utkání začalo v opatrném tempu, na obou týmech bylo znát, že nechtějí udělat chybu. Postupem času se však pevné obrany přece jen rozevřely a začaly vznikat zajímavé příležitosti. Na straně domácích se dvakrát po sobě do dobré šance dostal Sergio Agüero, ale v prvním případě přestřelil a v tom druhém promeškal vhodný okamžik na zakončení.

Hostující Arsenal odpověděl akcí po ose Alexandre Song – Gervinho, ale brankář Joe Hart afrického útočníka vychytal. Na mladého brankáře krátce nato nevyzrál ani Aaron Ramsey. Koncert šancí pokračoval i v dalších minutách. Mario Balotelli však po pěkné individuální akci trefil jen Wojciecha Szczesnyho a na druhé straně se v závaru před bránou špatně zorientoval Ramsey.

Do kabin se šlo za nerozhodného stavu i proto, že krátce před přestávku Szczesnyho neprostřelil ani Agüero. Domácí si vše vynahradili ve druhé půli, kdy se na levé straně hřiště skvěle uvolnil Balotelli a jeho vyraženou střelu doklepl do sítě hbitý David Silva.

Gunners se pokusili o okamžitou odpověď, ránu Thea Walcotta však skvěle vytěsnil Hart. V této fázi utkání hráli hosté hodně ofenzivně, kvůli čemuž vznikaly v jejich obraně obrovské mezery. Naštěstí pro hosty Agüero pálil vedle a Samir Nasri ve vyložené příležitosti pokazil jednoduchou přihrávku.

Spasitelem pro Arsenal se nestal ani hvězdný útočník Robin van Persie, který ve svém největším momentu utkání neprostřelil Harta. Naopak uklidnit domácí mohl po špatném odkopu Laurenta Koscielnyho obránce Pablo Zabaleta, ale trefil jen tyč. Štěstí se na stranu City přiklonilo čtvrt hodiny před koncem, kdy sudí Phil Dowd neodpískal ruku Micaha Richardse v pokutovém území.

Závěr zápasu patřil hostujícím Gunners, ale kýženého vyrovnání se nedočkali. Andrej Aršavin se v dobré pozici netrefil, střelecké štěstí neměl nadvakrát ani Thomas Vermaelen. Hosté se tak vracejí do Londýna bez bodu, naopak City slaví návrat na čelo tabulky.