Kuszczak popřel, že by byl otrok United

Polský reprezentační brankář Tomasz Kuszczak ve čtvrtek stáhl své původní tvrzení, podle nějž se cítil být otrokem klubu Manchester United. Reagoval tak na skutečnost, že ho trenér "Rudých ďáblů" Alex Ferguson odmítl poslat na hostování do Leedsu.

Kuszczak popřel, že by byl otrok United
Kuszczak je momentálně až čtvrtým brankářem United a v probíhající sezoně ještě nebyl v soutěžním zápase ani na střídačce. "Během rozhovoru, který jsem poskytl polským médiím, nebylo slovo 'otrok' použito ani jednou. Dokonce jsem ani neřekl, že by se ke mně klub tak choval," uvedl polský brankář ve čtvrtečním prohlášení jako reakci na rozhovor otištěný v polském deníku SuperExpress.

Během rozsáhlého interview odpovídal Kuszczak také na otázku, proč nebyl puštěn na hostování do Leedsu. "Pan Ferguson o to menší zájem projevit ani nemohl," smutně hlesl polský brankář. "Stal jsem se vězněm svého klubu. Požádal jsem o uvolnění, když nehraju, a on na to ani nereagoval," pokračoval.

Kuszczak ale zároveň věří, že pokud si v Manchesteru United uhájí alespoň nějakou pozici, mohl by se stát součástí polského národního týmu na evropském šampionátu 2012, který budou společně s Ukrajinou hostit právě jeho země.