United obdarovali Fergusona k výročí výhrou

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Trenér Alex Ferguson oslavil pětadvacáté výročí na lavičce fotbalistů Manchesteru United domácím vítězstvím 1:0 v sobotním duelu 11. kola Premier League proti Sunderlandu. O třech bodech pro "Rudé ďábly" rozhodl těsně před přestávkou jejich bývalý hráč Wes Brown, který si dal vlastní gól.

United se tak vrátili na druhé místo tabulky před Newcastle. Na vedoucí Manchester City ztrácejí pět bodů. "Citizens" sice v sobotu vyhráli na půdě QPR 3:2, ale dlouho měli namále. Domácí šli díky hlavičce Jaye Bothroyda ve 28. minutě do vedení, za hosty pak otočili vývoj duelu Edin Džeko a David Silva. I s tímto stavem si ale QPR dokázali poradit a v 69. minutě srovnali zásluhou Heidara Helgusona. Poslední slovo měl nakonec Yaya Toure, který v 74. minutě rozhodl o vítězství Manchesteru City.

Newcastle neztratil svoji letošní neporazitelnost ani v jedenáctém utkání sezony, když vyhrál na domácím trávníku nad Evertonem 2:1. O vítězství "Strak" rozhodl Ryan Taylor, který ve 29. minutě zvyšoval už na 2:0. V závěru prvního poločasu sice srovnal Jack Rodwell, ale další branku již hosté vsítit nedokázali. Sudí jim navíc upřel penaltu po ruce Dana Goslinga ve druhé půli.

Čtvrtá je Chelsea, která i s Petrem Čechem v brance slavila vítězství 1:0 na půdě Blackburnu. Duel rozhodl přesnou hlavičkou v 51. minutě Frank Lampard. Čech utkání dochytal, přestože si po srážce s Yakubuem Aiyegbenim a Ashleym Colem zlomil nos a nyní je ohrožen jeho start v baráži mistrovství Evropy 2012 proti Černé Hoře.

"Petr si zlomil nos. V poslední době ho stíhá jedno zranění za druhým, přesto se dnes zachoval velmi statečně," pochválil svého svěřence trenér Chelsea Andre Villas-Boas.

Aston Villa zdolala Norwich 3:2 a Liverpool remizoval se Swansea 0:0, když mu sudí kvůli ofsajdu neuznali gól Dirka Kuijta.

První anglická liga, 11. kolo:

Newcastle - Everton 2:1 (2:1)
Branky: 12. Heitinga vl., 29. Taylor - 45+2. Rodwell.

Aston Villa - Norwich 3:2 (1:1)
Branky: 30. a 62. Bent, 48. Agbonlahor - 25. Pilkington, 77. Morison.

Blackburn - Chelsea 0:1 (0:0)
Branka: 51. Lampard.
Brankář Petr Čech odchytal za Chelsea celé utkání.

Liverpool - Swansea 0:0

Manchester United - Sunderland 1:0 (1:0)

Branka: 45+1. Brown vl.

Arsenal - West Bromwich 3:0 (2:0)
Branky: 22. Van Persie, 39. Vermaelen, 74. Arteta.
Záložník Arsenalu Tomáš Rosický se dostal na hřiště v 71. minutě. Na druhé straně nebyl k zápasu nominován útočník Roman Bednář.

QPR - Manchester City 2:3 (1:1)
Branky: 28. Bothroyd, 69. Helguson - 43. Džeko, 52. Silva, 74. Toure.
Brankář Radek Černý nebyl v dresu QPR k utkání nominován.