Produktivní Citizens opět nadělovali, Chelsea se nadřela

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V dalších zápasech čtvrtého kola Carling Cupu vyhrál snadno Manchester City na hřišti Wolverhamptonu. Liverpool si odvezl postup z horké půdy ve Stoke

Manchester City postoupil do čtvrtfinále Carling Cupu po dobrém výkonu a výhře nad Wolves. Domácí Wolves se překvapivě ujali vedení díky střele Nenada Milijase, osm minut před půlí potom vyrovnal hostující Adam Johnson. Tím se spustila další kanonáda City, ještě do půle se trefili Samir Nasri a Edin Džeko. Pět minut po půli si dal vlastní gól Dorus De Vries, pátý gól hostí pak přidal znovu Džeko. Za domácí už jen snížil po přihrávce Stephena Warda Jamie O’Hara.

Vynikající individuální výkon v dresu Liverpoolu podtrhl Luis Suárez dvěma góly do sítě Stoke. Domácí se dostali do vedení díky gólu Kenwyna Jonese, který se trefil hlavou po centru Jona Walterse. Stoke se ujalo vedení krátce před přestávkou, Liverpool srovnal v 54. minutě, když se poprvé trefil Suaréz. Pět minut před koncem potom přidal uruguayský útočník druhý gól a posunul tak Reds do čtvrtfinále.

Vynikající pohárový zápas viděli diváci na Goodison Parku, kde domácí Everton přivítal Chelsea. V zápase byly uděleny dvě červené karty, dvě penalty zůstaly nevyužity a rozhodl gól až na konci prodloužení. Ten vstřelil hostující Daniel Sturridge a zajistil tak Chelsea postup do čtvrtfinále Carling Cupu. Nejdříve nevyužil penaltu Nicolas Anelka, přesto šla Chelsea do vedení. Ulehčil jí to v 38. minutě slovenský brankář Ján Mucha, který upustil střelu Salomona Kalou. Brankář Chelsea Ross Turnbull viděl ve druhé půli červenou kartu za faul na Louise Sahu, na hřiště se tak dostal Petr Čech a ten nařízenou penaltu Leightonu Bainesovi chytil. Sedm minut před koncem ovšem hlavou Saha srovnal a zápas se prodlužoval. V prodloužení pak byl vyloučen domácí Royston Drenthe a čtyři minuty před koncem rozhodl Sturridge.

Hlavička domácího Gaela Giveta v poslední minutě prodloužení zajistila Blackburnu postup do čtvrtfinále Carling Cupu na úkor Newcastlu. Rovers se ujali brzy vedení, když v 5. minutě napálil míč do sítě Ruben Rochina z deseti metrů. Vedení domácích pak ve druhém poločase navýšil z penalty Yakubu a zdálo se, že je o postupujícím rozhodnuto. Jenže hosté v nastavení zabrali a dvěma góly si vynutili prodloužení. V něm pak nejdříve z přímého kopu skóroval Morten Gamst Pedersen, na 3:3 pak z penalty srovnal Peter Lovenkrands. O postupu Blackburnu v poslední minutě rozhodl zmiňovaný Givet.

Carling Cup, 4. kolo:

Wolverhampton – Manchester City 2:5 (1:3)
Branky: Milijas (18.), O’Hara (65.) – Johnson (37.), Nasri (39.), Džeko (40. a 64.), De Vries (50. vl. gól)

Stoke – Liverpool 1:2 (1:0)
Branky: Jones (44.) – Suárez (54. a 85.)

Everton – Chelsea 1:2 (0:1) po prodloužení
Branky: Saha (83.) – Kalou (38.), Sturridge (116.)

Blackburn – Newcastle 4:3 (1:0) po prodloužení
Branky: Rochina (5.), Yakubu(64. z pen.), Pedersen (99.), Givet (120.) – Guthrie (90.), Cabaye (90.), Lovenkrands (105.)