Chelsea přehrála Swansea i bez vyloučeného Torrese

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Hráči Manchesteru United přišli o svou stoprocentní bilanci v této sezoně Premier League, když pouze remizovali na půdě Stoke City 1:1.

Favorizovaní "Rudí ďáblové" se sice ve 27. minutě ujali vedení zásluhou Naniho, který si vyměnil rychlé přihrávky s Darrenem Fletcherem, jenže brankář David de Gea se následně musel blýsknout několika pěknými zákroky, aby svému týmu náskok udržel. Kapituloval až v 52. minutě, kdy ho hlavou překonal Peter Crouch.

Třetí místo v anglické Premier League patří Chelsea, která i bez vyloučeného Fernanda Torrese dokázala na Stamford Bridge porazit nováčka ze Swansea 4:1. Španělský útočník, jehož "Blues" v lednu koupili z Liverpoolu za rekordních 50 milionů liber, sice dal ve 29. minutě svůj druhý gól v nové sezoně, ale o deset minut později viděl červenou kartu.

Torres, který do minulého víkendu vsítil za Chelsea jen jedinou branku od svého přestupu z Anfield Road, byl v sobotu na dobré cestě navázat na gólový úspěch z duelu s Manchesterem United, když vstřelil vedoucí branku svého týmu. Jenže ještě před přestávkou zasáhl ve vzduchu oběma nohama Marka Gowera a od rozhodčího Mikea Deana dostal přímou červenou kartu.

Jednalo se o Torresovo první vyloučení od jeho příchodu na Britské ostrovy v roce 2007, Chelsea už ale přišla o hráče ve druhém duelu v řadě, když se ve středečním zápase Ligového poháru s Fulhamem nechal vykartovat Alex. Londýňané přesto utkání se Swansea zvládli a Petr Čech v jejich brance inkasoval jen jednou, a to z kopačky Ashleyho Williamse.

Premiéru v nejvyšší anglické soutěži si odbyl obránce Fulhamu Zdeněk Grygera, jeho tým ale jen remizoval na půdě West Bromwiche 0:0 a je sedmnáctý. Zkušený český fotbalista navíc dostal žlutou kartu. Jeho spoluhráč, záložník Marcel Gecov zůstal jen na lavičce náhradníků.

Na trávníku se v sobotu objevil také špílmachr Arsenalu Tomáš Rosický. Stalo se tak v 81. minutě, kdy jeho tým vedl doma nad posledním Boltonem už 2:0. Nakonec triumfoval 3:0, když ke dvěma brankám Robina van Persieho, jenž zaznamenal svůj 99. a 100. gól za londýnský celek, přidal jednu trefu Alex Song. Bolton se většinu utkání musel obejít bez vyloučeného Davida Wheatera.

První anglická liga, 6. kolo:

Chelsea - Swansea 4:1 (2:0)
Branky: 36. a 76. Ramires, 29. Torres, 90+4. Drogba - 86. Williams. ČK: 39. Torres (C).
Brankář Petr Čech odchytal za Chelsea celé utkání.

Liverpool - Wolverhampton 2:1 (2:0)
Branky: 11. Johnson vl., 38. Suárez - 49. Fletcher.

Wigan - Tottenham 1:2 (0:2)
Branky: 50. Diame - 3. Van der Vaart, 23. Bale.

Newcastle - Blackburn 3:1 (2:1)
Branky: 27., 30. a 54. Ba - 37. Hoilett.

West Bromwich - Fulham 0:0
Útočník Roman Bednář nebyl v dresu West Bromu k utkání nominován. Na druhé straně odehrál celý zápas obránce Zdeněk Grygera a v 60. minutě dostal žlutou kartu, záložník Marcel Gecov zůstal na lavičce náhradníků.

Arsenal - Bolton 3:0 (0:0)
Branky: 46. a 71. Van Persie, 89. Song. ČK: 55. Wheater (B).
Záložník Arsenalu Tomáš Rosický přišel na trávník jako střídající hráč v 81. minutě.

Stoke City - Manchester United 1:1 (0:1)
Branky: 52. Crouch - 27. Nani.