Džeko pomohl City čtyřmi góly pokořit Spurs

Dařilo se Manchesteru City, který porazil Tottenham na jeho hřišti 5:1, když se čtyřikrát trefil Edin Džeko.

Bývalý teplický útočník Edin Džeko se čtyřmi brankami podílel na drtivém vítězství Manchesteru City na půdě Tottenhamu 5:1. Dva úvodní góly připravila pro svěřence trenéra Roberta Manciniho nová posila Samir Nasri. "Citizens" tak z úvodních tří duelů vytěžili plných devět bodů a jsou v tabulce druzí.

Bývalý záložník Arsenalu Nasri se sám dvakrát málem gólově prosadil, než ve 34. minutě připravil perfektní centr pro Džeka. Bosňan, který se v minulém ročníku po svém příchodu do City spíše trápil, dal v letošní sezoně branku v každém ze tří ligových duelů. V neděli pak přidal druhou trefu o sedm minut později, kdy hlavou zužitkoval další z Nasriho precizních centrů.

Džeko se následně prosadil ještě jednou a další gól přidal Sergio Agüero, než skórovali díky Younesi Kaboulovi také Spurs. Konečnou podobu dal ale výsledku v nastaveném čase znovu Džeko.

Fotbalisté Newcastlu, které by ještě v srpnu mohl posílit český gólman Petr Bolek, porazili na domácí půdě Fulham 2:1. Vítězství zařídil "Strakám" dvěma přesnými trefami Leon Best, v závěru už jen korigoval výsledek Clint Dempsey. Pouze z lavičky sledovala utkání letní posila londýnského celku Marcel Gecov.

Newcastle tak má po třech zápasech na kontě sedm bodů stejně jako trojice týmů Liverpool, Chelsea a Wolverhampton.

První anglická liga, 3. kolo:

Newcastle - Fulham 2:1 (0:0)
Branky: 48. a 66. Best - 88. Dempsey.
Český obránce ve službách Fulhamu Marcel Gecov strávil utkání na lavičce náhradníků.

Tottenham - Manchester City 1:5 (0:2)
Branky: 68. Kaboul - 34., 41., 55. a 90+3. Džeko, 60. Agüero.

West Bromwich - Stoke 0:1 (0:0)
Branka: 89. Shotton.
Útočník Roman Bednář nebyl k utkání nominován.