Arsenal nepřesvědčil, na úvod jen remizoval v Newcastlu

Londýnský Arsenal v prvním kole Premier League podal podprůměrný výkon na půdě Newcastlu United a odváží si bod za remízu 0:0. Dalším negativem pro „kanonýry“ je ztráta útočníka Gervinha, který v zápase viděl červenou kartu.

Jestliže Arsenal vedl v minulém zápase na St. James´Parku nad domácím Newcastlem po poločase 4:0, tentokrát si musel na podobný náskok nechat zajít chuť. Bez Cesca Fabregase a Samira Nasriho byla tradiční kombinace Gunners až překvapivě nepřesná, ovšem ani Newcastle úvodní minuty nové sezóny nerozehrál v kdovíjaké formě.

Útok Arsenalu se snažil táhnout především aktivní Gervinho, který operoval po celé útočné šíři hřiště, ale jeho přihrávky parťáka Robina van Persieho většinou nenacházely. Do první vážnější šance se Gunners dostali až po půlhodině hry, kdy hlavičku Laurenta Koscielnyho vykopával z brankové čáry obránce Danny Simpson.

O útočné aktivitě Newcastlu v první půli leccos napovídá fakt, že jediná střela „strak“, kterou měl na svědomí Jonas Gutierrez, skončila dobrých 15 metrů mimo branku.

I po pauze oba týmy ukazovaly, že herní vlastnosti jako přesnost a kreativita nechaly v šatně. Jako první se snažil zahrozit hostující Van Persie, ale z přímého kopu míč pouze líznul horní síť branky.

Spíše než hra obou týmů tak diváky zaujaly vzájemné potyčky, v nichž figuroval domácí záložník Joey Barton. Když mu hostující Alex Song prošlápnul kopačkou lýtko, ještě udržel nervy na uzdě, ale když se Gervinho pokoušel nafilmovat penaltu, už chladným nezůstal. Na hostujícího útočníka se slovně obořil, ten si nenechal nic líbit a Bartonovi uštědřil facku, za níž si vysloužil červenou kartu. Barton vyšel z šarvátky pouze se žlutým napomenutím.

V závěru jakoby se oba týmy již spokojily s nerozhodným stavem a ziskem jednoho bodu. Barton se pokusil strhnout na sebe pozornost ještě potřetí, ale jeho dalekonosný pokus mířil nad branku.